Novinky

Britská banka testuje platební karty s integrovanou čtečkou otisků

Britská banka Natwest začala testovat nový druh kreditní karty, která nevyžaduje pin, ani podpis a platby s ní nejsou podmíněny žádnými limity. Přesto je však tato platební karta bezpečnější než všechny ostatní. K ověření totiž používá zabudovanou čtečku otisků prstů. Novou NFC kartu začnou v průběhu dubna testovat první dvě stovky klientů banky Natwest. Pokud se nová technologie osvědčí, začne banka kartu se biometrickým skenerem nabízet i zbývajícím zákazníkům. 

Podobnou technologii se snaží prosadit také společnost Gemalto.

Pokud majitel karty během placení přiloží prst na snímač, nebude karta vyžadovat PIN ani u částek přesahujících limit. Zaznamenaný otisk bude uložen pouze na dané kartě a nebude se tedy odesílat na žádný centrální server. Tímto krokem banka eliminuje riziko v případě narušení bezpečnostního systému. Podobně zajištění soukromých dat svých uživatelů řešení i Apple, který data o skenech obličeje a otistích prstů také nechává uložená pouze na konkrétních zařízeních. 

Apple Pay přijde na Slovensko zřejmě 15. března. Spolu s ním se pravděpodobně dočká i Slovinsko

Biometrické ověření se stalo standardem v případě plateb prostřednictvím mobilního telefonu. U platby přímo kartou se však dosud výrazněji neuchytilo. První pokusy o přidání čtečky otisků prstů do kreditní, respektive debetní karty proběhly už v roce 2015. Mastercard tuto funkci ve spolupráci se společností Gemalto testoval před dvěma lety v Jižní Africe. Novinka se však příliš neuchytila. Minulý rok stejný typ karty zkoušela prosadit i italská banka Intesa Sanpaolo. Uvidíme, jestli se britské bance inovaci v oblasti placení platební kartou konečně podaří prosadit. 

Zdroj
TheVerge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button