Novinky

Tetování, které umožní ovládat telefon a počítač

Vaše další tetování by mohlo být funkční a zároveň estetické. Nový produkt MIT Media Lab s názvem DuoSkin vytvořen ve spolupráci s Microsoft Research změní dočasné tetování na bezdrátovou periferii. Odborníci je nechali přizpůsobit jako vstup pro chytré telefony nebo počítače, přičemž základní princip je založený na změnách tělesné teploty, dokonce dovede přenášet data do jiných zařízení přes technologii NFC. Cindy Hsin-Liu Kao, PhD studentka u MIT Media Lab, vysvětluje počátky projektu ve videu níže.

https://www.youtube.com/watch?v=ONvfMUwj22I

V podstatě se jedná o jakési tenké dočasné tetování, které umožňuje různými způsoby ovládat rozhraní počítače nebo telefonu. Tato tetování jsou vyrobena z tenkých měděných anebo zlatých plátků, ze kterých se vyřezávají pomocí vinylových fréz různé kombinace tvarů a na těle působí velmi esteticky. Tetování jsou navržena tak, že dokážou snímat pouhý dotyk prstu a předat jej na obrazovku, což nám umožní ovládat různé aplikace v zařízeních.

cool-things-mit-and-microsoft-develop-temporary-interactive-tattoos-03-640x396

Tetování může také zobrazit výkon změnou barvy na základě vaší tělesné teploty. A konečně, mohou obsahovat údaje, které lze číst dalšími zařízeními prostřednictvím bezdrátové komunikace NFC. Kao také ukazuje, že tetování mohou obsahovat i zabudované LED diody pro světelný efekt na kůži. Výrobci již pracují na pokroku v materiálu, který by prodloužil životnost tetování. To sice nebude stálé, ale také se nesmyje po několika málo dnech.

Zdroj

Štítky

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close