Novinky

Nová funkce v iOS 12 promění iPhone na klíč k hotelovému pokoji či automobilu

Za necelé dva týdny budou mít všichni uživatelé Apple produktů druhé Vánoce. Na 4. června si totiž Apple naplánoval další konferenci WWDC 2018. Akce je sice primárně určena vývojářům, nicméně její dopad pocítí každý majitel zařízení s logem nakousnutého jablka. Kalifornský výrobce si pravidelně rezervuje polovinu roku pro ohlášení nových verzí všech svých operačních systémů a nezřídka také pro nové produkty.

Apple láká na vývojářskou konferenci WWDC 2018. Na jaké novinky se můžeme těšit?

Největší očekávání se jako vždy vkládají do aktualizace operačního systému iOS 12, který pohání všechny iPhony a iPady. Podle nejnovějších informací se jednou z novinek stane zpřístupnění NFC čipu pro jiné než platební účely. Od uvedení platformy Apple Pay je součástí všech iPhonů čip NFC, nicméně jeho možnosti byly až doposud značně omezené. To se má ovšem příchodem iOS 12 změnit.

Apple údajně uvolní nové API, díky nimž půjde iPhone použít například jako klíč k hotelovému pokoji či automobilu. Podle dostupných informací mají zaměstnanci Applu tuto funkci již aktivní a testují ji v rámci přístupů do budov a jednotlivých kanceláří. Ačkoli jsou možnosti využití technologie NFC daleko širší, vývojáři aplikací pro iOS měli vždy smůlu. Apple se hájil tím, že riziko možného zneužití je příliš vysoké a raději přistoupil k řešení, kdy NFC sloužilo pouze při placení prostřednictvím Apple Pay.

Recenze Yale Smartphone Alarm SR-3200i: Nejsnazší způsob jak zabezpečit domácnost

Zda se s příchodem iOS 12 skutečně dočkáme zpřístupnění NFC, vyjde najevo v horizontu několika málo dní. Zkrátka nepřijdou ani majitelé Apple Watch a počítačů Mac, pro které Apple chystá neméně důležitá vylepšení.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button