Novinky

Britové staví auto, které má překonat 1000 mil za hodinu. Už jsou na polovině

Lidé se odjakživa snaží posouvat své limity. To je také důvod, proč britský tým jménem Bloodhound LSR zveřejnil cíl postavit auto, které překoná magickou rychlost 1000 mil. V přepočtu tedy zhruba 1600 kilometrů za hodinu. Nyní britští dobrodruzi oznámili, že jsou v polovině. Jejich poslední výtvor totiž překonal rychlost 500 mil za hodinu (806km/h).

Tím se pozemní raketa z dílny Bloodhound LSR zařadila mezi desítku nejrychlejších vozidel planety.  Pro Bloodhound LSR se jedná o mimořádný úspěch. Před rokem totiž firma vyhlásila bankrot a zoufale sháněla sponzory. Investor se na nakonec na poslední chvíli našel a tým tak mohl s konstruováním svého auta snů pokračovat.

iPhone 11 Pro převálcovala v testu fotoaparátů čínská konkurence. Kameru má ovšem stále nejlepší

Před překonáním tisícimílové mety stojí ještě jeden cíl. Tým totiž touží po prolomení světového rychlostního rekordu, který činí 763,035 mílí za hodinu (1227.986 km/h). Takto rychle jel v roce 1997 řidič Andy Green. Tento odvážlivec o svůj rekord v žádném případě nepřijde. Bude totiž řídit také vůz od Bloodhound LSR, takže v ideálním případě překoná vlastní rekord.

Auto, které má ambice zbořit stávající světový rekord, pohání tryskový motor Rolls-Royce EJ-200, který bychom našli ve stíhačce Eurofighter Typhoon. Projekt je rozdělen to dvou částí. První bude pokus o překonání rekordu z roku 1997. Poté přijde na řadu tisícimílová meta.

Zdroj
The Verge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button