Novinky

iPhone 11 Pro převálcovala v testu fotoaparátů čínská konkurence. Kameru má ovšem stále nejlepší

Web DXOMark zveřejnil výsledky ze svého posledního testu, v němž hodnotil kameru u iPhone 11 Pro Max. Ačkoli se na hlavu DXOMark často snáší kritika ze strany široké veřejnosti, nemění to nic na tom, že jde o renomovaný zdroj, který má s testováním fotoaparátů více než bohaté zkušenosti.

Vlajková loď Applu pro rok 2019 získala celkem 117 bodů, čímž ji náleží třetí místo v žebříčku chytrých telefonů. Před iPhonem se umístil Xiaomi Mi CC9 Pro Premium a pomyslný titul krále fotomobilů aktuálně připadl na Huawei Mate 30 Pro.

Testovaný iPhone 11 Pro Max běžel na verzi operačního systému iOS 13.2, která zahrnuje nejnovější aktualizace s technologií Deep Fusion, která softwarově vylepšuje pořízené snímky. Cílem Deep Fusion je obejít fyzikální vlastnosti malého snímače a získat z obrazových dat co největší množství detailů. Přes veškerou softwarovou magii to ovšem nestačilo na větší senzor u Huawei Mate 30 Pro, který nabízí vyšší míru detailů.

Na natáčení je stále nejlepší iPhone 11 Pro

Testeři z DXOMark přesto zaujalo, jak si iPhone 11 Pro Max vede v režimu s vysokým dynamickým rozsahem (HDR). Za působivé také označili rychlost automatického ostření a optickou stabilizaci při nahrávání videa.

iPhone 11 Pro

Kde naopak iPhone ztrácel na svou androidí konkurenci, je syntetizovaný bokeh efekt. Nejvíce patrné to je u portrétů, respektive vlasů, kdy automatika nedokáže dobře odhadnout správnou hloubku ostrosti, což vede k viditelné degradaci celého snímku.

Přestože nejnovější iPhone nezískal první příčku za fotoaparát, stále mu patří první místo za kvalitu videa. Ta je totiž dramaticky lepší než u zbytku konkurence. Pokud tedy rádi natáčíte, iPhone 11 Pro je aktuálně nejlepší možnou volbou. Kompletní recenzi včetně obrazových materiálů najdete na webu DXOMark.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button