Novinky

iPhone 11 pravděpodobně ukrývá extra 2 GB operační paměti navíc

Apple si dal v letošním roce opět záležet a modelovou řadu iPhone 11 vybavil tím nejlepším možným hardwarem. Tomu dominuje špičkový čipset Apple A13 Bionic, kterému jsou k ruce 4 GB operační paměti. Vývojář Steve Troughton ovšem přišel s tvrzením, že nové iPhony v sobě ukrývají další 2 GB operační paměti navíc.

První dojmy z iPhone 11 Pro: evoluční drobnosti a skvělá výdrž baterie

Nový iPhone 11 a iPhone 11 Pro (Max) disponují radikálně vylepšeným fotoaparátem. Ten se chlubí pokročilými funkcemi, jako je Smart HDR, noční režim či Deep Fusion. A je to právě poslední z jmenovaných, která má do nových iPhonů dorazit ke konci letošního roku a naplno využije potenciál výkonného hardwaru.

iPhone 11 Pro

Apple se rozhodl jít podobnou cestou jako Google, který při fotografování zásadně spoléhá na strojové učení a složité algoritmy. Do hry tak kromě dat z obrazových snímačů vstupuje pokročilý postprocessing, který vyžaduje pořádnou porci výpočetního výkonu. Je tedy velice pravděpodobné, že fotoaparát v iPhonu 11 a iPhonu 11 Pro je přímo spřažen s vlastní operační pamětí.

Má iPhone 11 & iPhone 11 Pro celkem 6 GB RAM?

Pokud tomu tak opravdu je, iPhone 11 a iPhone 11 Pro disponuje celkem 6GB operační pamětí. Z toho je ovšem jedna třetina vyhrazena pro fotoaparát. Za předpokladu, že se tato domněnka potvrdí, půjde o velmi zajímavý ukazatel toho, jakou cestou se Apple rozhodl vydat.

iPhone 11 Pro

Vlastní operační paměť vyhrazená čistě pro potřeby fotoaparátu může přinést další benefity. Při fotografování či natáčení videa v maximálním rozlišení si totiž kamera nebude „krást“ RAM, která je již používána na jiných místech – typicky na pozadí běžící aplikace.

Stále je ovšem nutné brát v potaz fakt, že jde o neoficiální informaci. Více světla do situace má přinést další verze firmwaru, která má dorazit ke konci tohoto týdne.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button