RecenzeTipy a triky

Bodega – další alternativa k Mac App Store

Před časem jsme vás informovali o aplikaci HackStore, která se tvářila jako alternativa k Mac App Store. Jak už víte, HackStore sdružoval volně šiřitelné aplikace jenž neprošly schvalovacím procesem k umístění do samotného App Store. Jakkoliv se jevil tento projekt nadějně, tak božuhel v posledních týdnech to vypadá, že to má spočítané. V době uveřejnění tohoto článku bylo na HackStore dostupných 106 volně šiřitelných aplikací, jejichž počet se rozrostl během několika málo týdnů na 153. Ovšem v posledních dvou měsících nic, ani ťuk.

Bodega

Volně přeloženo jako smíšené zboží či obchod s vínem nám nabízí nový pohled na alternativu Mac App Store. Dokonce takový pohled, že nevypadá jako téměř okopírované vizuální prostředí, ale přichází se svým vlastním. Další odlišností od HackStore je, že neseskupuje pouze aplikace, které neprošly do Mac App Store, ale i ty, které jsou v něm k dispozici (např. Coda 2, RapidWeaver a pod.). Po otevření aplikace zjistíte, že se jedná o okno Finderu s grafickou nástavbou, ovšem velmi zdařilou (tedy alespoň z mého pohledu). Podobně jako okno Finderu disponuje okno aplikace Bodega vlevo boční lištou a vpravo vlastním pracovním oknem.

V levé boční liště se nachází následující kategorie:

Featured – stejně jako u Mac App Store či Hack Store zde naleznete doporučené aplikace včetně žebříčku nejúspěšnějších volně šiřitelných či placených aplikací. Dokonce je možno v této kategorii umístit vlastní aplikaci, ovšem samozřejmě za poplatek.

Aplications – Bodega rozpozná aplikace, které máte z předchozí doby již nainstalované na vašem Macu. Dokonce dokáže vyhledat jejich aktualizace a nainstalovat je. U této službě jsme se setkali s malými potížemi, některé aktualizace ne a ne nainstalovat.

Wishlist – do okna této kategorie si můžete přesunout aplikace, které vás při procházení seznamem aplikací zaujaly k pozdějšímu stažení.

Categories – vlastní seznam kategorií, číta tyto položky: Audio, Business, Design & Graphics, Desktop Enhancements, Development Tools, Email & Chat, Entertainment, Finance, Games, Home & Personal, Internet, iPod & iTunes, Math & Science, Music, Networking, Plugins, Productivity, System Utilities, Video a Widgets.

Ke každé aplikaci se váže samostatné okno, obsahující vlastní popis aplikace, její hodnocení či snímky obrazovky. Velkou devízou Bodegy jistě je i počet obsažených aplikací, kterých je více než u HacStore. Zda bude projekt úspěšnější než zmíněný konkurenční HacStore ukáže jen čas. Každopádně se jedná o zajímavého pomocníka při hledání vhodných aplikací pro vašeho Maca.

Aplikaci Bodega získáte zdarma zde.

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button