Novinky

Apple zahájil výrobu procesoru Apple A12. Nové iPhony se díky němu stanou neporazitelnou bestií

Apple využíval dlouhé roky služeb společností Samsung a TSMC k výrobě mobilních čipsetů pro své smartphony. Nejnovější zpráva ovšem prozradila, že výhradním dodavatelem procesorů pro letošní rok se stane TSMC. Za tímto rozhodnutím údajně stojí fakt, že Samsung nedokázal vyhovět požadavkům Applu, respektive jeho výrobní linky nejsou schopné chrlit nové procesory v požadované kvalitě a množství.

Srdcem chystaných iPhonů se stane zbrusu nový čipset Apple A12, který bude stavět na 7nm výrobním procesu. V porovnání se současným Apple A11 Bionic (10nm architektura) jde o zásadní vylepšení, které v praxi přinese hned několik příjemných změn. Apple A12 bude po fyzické stránce menší, a tím pádem zabere méně místa na základní desce. Samotná miniaturizace ovšem není tím nejdůležitějším. Z uživatelského hlediska se přítomnost nového čipsetu projeví v rychlejším otevírání aplikací a obecně svižnějších reakcích systému. S nárůstem výpočetního výkonu se sníží také spotřeba energie, což bude mít pozitivní vliv na výdrž chystaných iPhonů.

Apple A12 dostane iPhony na špici mobilního segmentu

S ohledem na schopnosti současných procesorů lze předpokládat, že míra energetické účinnosti čipsetu Apple A12 bude skutečně značná. Když k tomu připočteme skvělou optimalizaci a těžko napodobitelnou symbiózu softwaru a hardwaru, nové iPhony se opět postaví na špici mobilního segmentu.

Apple toho pravděpodobně využije k implementaci nových funkcí, rozšíření schopností umělé inteligence a posunutí limitů platformy pro rozšířenou realitu. Již 4. června se navíc koná vývojářská konference WWDC 2018 (článek zde), kde kalifornský výrobce představí nové verze operačních systémů, a to včetně iOS 12. Jisté náznaky chystaných změn se proto dozvíme již zanedlouho.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

5 Komentáře

  1. Na přechod k 7 nm procesorům se hodně těším. Spíš než na rychlejší spouštění aplikací jsem zvědavý, jak vyšší výkon Apple využije u dalších funkcí. Podle mě se bude soustředit na AI, tak jak to teď předvádí všichni okolo

  2. Jako kdeby uživatele Applu zajímal výkon a vnitřnosti apple zařízení. Kdeby zákazníky tohle zajímalo, tak si apple nikdy nekoupí. A “Neporazitelnou bestií” fakt nebude..možná tak pár měsícu.

    1. Přesně, doteď neim koli jader má moje SEčko a na jaký frekvenci. Určitě vim že moje (pořád používaný) 3GSko má 1 jádro a ještě nějak podtaktovaný, kolik má kterej RAMky netušim vůbec. Na 99% činností vidim jedinej rozdíl – odemykání otiskem prstu jinak jsou pro mně oba telefony rovnocený (OK 3GS má lepší menší display ale vohužel nic novýho už takhle malý neseženu 🙁 )

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button