Novinky

5nm procesor a 5G modem. Apple začíná připravovat iPhony pro rok 2020

Od představení nástupců současných iPhonů nás dělí ještě více než půl roku. V harmonogramu společnosti to znamená jediné. Letošní modely už budou po inženýrské stránce téměř připraveny a pozornost se tak musí začít postupně věnovat iPhonům, které se veřejnosti ukáží až na podzim 2020. Ačkoliv nás od tohoto data dělí ještě rok a půl, už nyní se na světlo světa dostávají první detaily. 

Spekuluje se především o tom, že iPhony v roce 2020 dostanou čip od společnosti TSMC, který bude disponovat 5nm technologií. Firma, která je dodavatelem procesorů pro iPhony i v současnosti, už potvrdila, že pro příští generaci mobilních čipů investuje do svých výrobních zařízení 25 miliard dolarů. Že vývoj mobilních procesorů postupuje mílovými kroky, můžeme vidět při letmém srovnání čipů, kterými jednotlivé iPhony disponovaly. Zatímco procesor A10 Fusion z iPhonu 7, jež se ukázal v roce 2016, měl 16nm technologií, letošní iPhony se mohou pochlubit čipem s 7nm technologií. Stejně tak tomu bude i v případě letos představených iPhonů. 

Intel očekává, že Apple v příštím roce uvede první počítač s ARM procesorem

Další zpráva, kterou přinesla renomovaná agentura Reuters, mluví o tom, že iPhony pro rok 2020 budou první, které výrobce vybaví modemem pro 5G. Důležitý čip, který v budoucnu nahradí dnešní LTE přijímače, bude dodávat společnost Intel. Další informace uvádějí, že Apple měl v této souvislosti jednání také se Samsungem a firmou MediaTek. Výsledky jednání ale nejsou známá. 

Zdroj
9to5macMacrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button