Novinky

Apple láká na vývojářskou konferenci WWDC 2018. Na jaké novinky se můžeme těšit?

Stejně jako každý rok i letos se dočkáme konference WWDC, která je primárně cílena na vývojáře. Apple svou tradiční konferenci naplánoval na 4. června, kdy světu odhalí další novinky pro všechny nabízené platformy. Akce se bude konat v kongresovém centru McEnery Convention Center v San Jose.

Novinek bude opět požehnaně

WWDC 2018 potrvá od 4. do 8. června a podle dosavadních indicií si na své přijdou kromě vývojářů i běžní uživatelé. Akci odstartuje úvodní konference, od níž se očekává oznámení nových verzí operačních systémů iOS 12, macOS 10.14, tvOS 12 a watchOS 5. S nejvyšší pravděpodobností přijde řeč také na vylepšení hlasové asistentky Siri a rozšíření funkčního rádiusu u bezdrátového reproduktoru HomePod.

Co se týče hardwaru, v zákulisí se hovoří o uvedení zbrusu nového Retina MacBooku s 13“ displejem. Stejně jako při každé konferenci Applu nelze vyloučit ani debut dosud neočekávaného zařízení. V kuloárech se nesou zprávy o iPhonu SE 2, ovšem s ohledem na dosavadní strategii výrobce tomu nelze přikládat větší váhu.

https://twitter.com/apollozac/status/998958067793514496

Hrstka vybraných novinářů již obdržela od Applu pozvánky na WWDC 2018

Největší pozornost na sebe jistě strhne nová verze iOS 12, která má opět posunout schopnosti jablečných smartphonů a tabletů do další úrovně. Co konkrétně to bude znamenat v praxi zatím nevíme, nicméně to se již velice brzy změní. Na jaké novinky se nejvíce těšíte vy?

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button