Novinky

Apple Watch Series 5: s jakými novinkami přijde další generace hodinek od Applu?

Jablečné hodinky jsou mezi uživateli stále oblíbenějším kouskem příslušenství. Není tak divu, že Apple rok co rok pracuje na jejich vylepšování. Co nevidět k nám dorazí Apple Watch Series 5. Právě o těch kolují různými weby zajímavé informace a spekulace. S jistotou nelze říct, že se všech zmíněných funkcí dočkáme právě letos. Nicméně většina by se přeci jen mohla objevit v nadcházejících Apple Watch Series 5

Možné obnovení keramické verze

U páté série hodinek se Apple ke změně designu s největší pravděpodobností nechystá. Co se ale oproti aktuální generaci změní bude počet dostupných variant. Podle všeho by totiž keramická verze mohla vstát opět z mrtvých.

Implementace fotoaparátu a vylepšený řemínek

O nasazení fotoaparátu se hovoří již delší dobu. Konkrétně se mluví o jeho zabudování do těla hodinek. Tomu by nasvědčoval i nedávno zveřejněný patent Applu, který tuto problematiku řeší (článek zde).

Kromě toho by mohly nové řemínky dostat takzvaný tightness čidlo. Jde o senzor, jehož úkolem bude hlídat dostatečné dotažení hodinek, aby bylo měření srdečního tepu přesné. Těchto dvou novinek se ale s velkou pravděpodobností letos nedočkáme.

Podpora bezdrátového Qi nabíjení

Všechny generace Apple Watch lze bezdrátově nabíjet. Chybí jim ale podpora bezdrátového standardu Qi. Pokud tak vlastníte třeba bezdrátovou podložku používající tuto technologii, máte smůlu a hodinky s ní nedobijete.

O příchodu této podpory se mluví především v souvislostech s letos očekávanými iPhony. Ty by mohly nově nabídnout reverzní bezdrátové nabíjení, známé třeba z konkurenčních modelů značky Samsung nebo Huawei.

Vylepšená výdrž baterie

Výdrž baterie. Právě to je momentálně největším problémem chytrých hodinek. Aktuálně jsou na tom stejně jako mobilní telefony – jedná se o jednodenní přístroj. Hlavním zádrhelem je velikost hodinek. Do jejich těla se zkrátka větší baterie nevměstná. V tuto chvíli by Apple mohl zvýšit výdrž baterie lepší správou jejich napájení a vylepšenou technologií akumulátoru. Kromě toho by bylo možné zkrátit dobu nabíjení, což by se také hodilo.

Nové zdravotní funkce, monitorování spánku

Apple se u svých Apple Watch bez pochyb značně zaměřuje na funkce spojené se zdravím. Ty už dokázaly zachránit nejeden lidský život (jeden z případů zde). Je jasné, že Apple hodlá v tomto duchu pokračovat a nadále se o zdraví svých zákazníků zajímá. Podle spekulací by některé z dalších generací mohly přinést funkci měřící hodnoty cukru v těle. Jedna z možností jak to realizovat by dokonce měla těžit z pocení nositele. 

Dojde-li na zdraví, jednou z primárních funkcí by mělo být i sledování spánku. Vestavěná aplikace od Applu zde momentálně chybí. Zdroje ale tvrdí, že se na funkci v Cupertinu už několik let tvrdě pracuje. Sledování spánku by vyžadovalo vylepšení baterie. Pokud by se tak stalo, bylo by brzké nasazení této funkce o mnoho reálnější.

Apple Watch jako nezávislý produkt

Letošní konference WWDC přinesla představení nového systému watchOS 6 (podrobnosti zde). Už z něho je cítit, že se hodinky pomalu ale jistě stávají méně závislými na připojeném iPhonu. Nasvědčuje tomu třeba nově představený, samostatný App Store určený přímo pro Apple Watch. Možná se tak brzy dočkáme jablečných hodinek jako produktu, který bude možné používat bez iPhonu.

Co říkáte na chystané funkce? Libí se vám směr, kterým se Apple Watch ubírají?

Zdroj
idropnews

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button