Novinky

Apple Watch zachránily starší ženu při autonehodě. Po tvrdém nárazu jí zavolaly pomoc

Jablečné hodinky jsou stále populárnější a to napříč všemi generacemi. Velkou zásluhu na tom bez pochyb má implementace zdravotních funkcí. Nejen že vás hodinky dokážou upozornit na to, že něco není v pořádku se srdcem a byla by na místě návštěva lékaře, ale od modelu Series 4 dokážou i detekovat pád a následně zavolat pomoc.

Právě zmíněná funkce detekce pádu zachránila život 87leté občance Spojených států. Ta si podle informací sedla do auta a jela nakoupit. Zpět se už bohužel nevrátila a namísto toho zažila těžkou autonehodu. Po ní žena zůstala v autě zaklíněna tak nešťastně, že neměla jakoukoliv možnost vzít svůj telefon a zavolat si pomoc. V tu dobu naštěstí zakročil druhý jablečný pomocník – Apple Watch. Hodinky registrovaly náraz jako tvrdý pád, což v důsledků vyvolá okamžité zavolání pomoci, pokud uživatel neřekne, že je v pořádku. Hodinky zároveň o situaci upozornily i ostatní členy rodiny, a to formou textové zprávy.

„Hodinky upozornily mého syna žijícího ve Floridě. Následně i mé dvě dcery. Takže věděli, že se něco děje a dokonce i kde se to děje,“ prozradila starší žena.

Žena z nehody naštěstí vyvázla pouze s několika zlomeninami. Za jablečnou pomoc zprostředkovanou pomocí jejích hodinek byla velmi vděčná. „Je hezké mít je na sobě. Máte přehled o čase, o počasí a zajistí vám i pomoc,“ vychvalovala si Dotty White.

Apple přemýšlí jak do Apple Watch dostat fotoaparát. Podle patentu ho chce integrovat do řemínku

Jak je vidět, investice do nejnovějšího modelu má opravdu smysl. Užitečnost funkce detekce pádu roste úměrně spolu s věkem uživatele. Je tedy jasné, že i starší generace u Apple produktů najde využití. Určitě nejde o první a ani poslední případ, kdy se hlavním hrdinou podobného případu staly právě hodinky od Applu. Je hezké vidět, že Apple svými produkty a funkcemi dokáže zachraňovat lidské životy.

Zdroj
9to5mac

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button