AktualityNovinky

Apple údajně chystá další levný iPhone, dorazit má na jaře

Ačkoliv se nové iPhony ještě nedostaly na všechny avizované trhy, zahraničními médii začínají kolovat spekulaci o dalším jablečném smartphonu, který by měl navázat na dva roky starý iPhone 5c (recenze). Podle zákulisních informací se má jednat o zařízení určené především pro rozvojové trhy jakými je například Indie. Chystaný iPhone 6c má údajně nabídnou výbavu vycházející z loňského iPhone 6. Co se týče designu, tak v tomto směru zůstane zachována kovová konstrukce a 4,7” displej s rozlišením 750 x 1334 pixelů.

iPhone-6c-concept-3D-Future-005-2000x1200x

Další zvěsti hovoří o uvedení v průběhu první poloviny příštího roku, což zásadně vybočuje ze zažitého harmonogramu. Již tato indicie by mohla naznačovat na skutečnost, že jde pouze o informace založené na nepodložených zdrojích. Z jistého úhlu pohledu by měl levnější iPhone smysl, ovšem po nepříliš kladně přijatém iPhonu 5c se nám nechce příliš věřit, že v Cupertinu připravují dalšího nástupce. Zároveň však nelze vyloučit možné ambice vstoupit na další trhy, kde existuje potenciál na masivní penetraci a zvýšení celosvětového zastoupení v segmentu mobilní elektroniky.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button