Novinky

Apple představí Apple Watch 2 a iPhone 6c již v březnu 2016

Pokud nás sledujete pravidelně, jistě vám neunikly informace avizující příchod dalších novinek, které se objeví v roce 2016. Server 9to5Mac přišel s poměrně zajímavou zprávou, pod níž Apple plánuje na březen příštího roku samostatnou akci. Na ní má údajně dojít k představení druhé generace Apple Watch 2.

465689186_10

Z kuloárů se ozývají hlasy, podle nichž Apple začal vyvíjet technologie pro Apple Watch 2 daleko dřív, než se na trhu objevila současná generace. Nový model má disponovat řadou nových senzorů pro sledování spánkové aktivity a dalších zdravotních dat. Chybět nemá ani kamerka pro videokomunikaci a fotoaparát, jehož přítomnost však považujeme za silně diskutabilní.

the-next-apple-watch-is-likely-to-feature-a-facetime-camera

Další novinkou se stane iPhone 6c, který má navázat na úspěchy starších sourozenců z let 2012 a 2013. Apple tímto krokem hodlá odpovědět na touhy uživatelů, jenž stále nedokázali přijít na chuť displejům s úhlopříčkou nad čtyři palce. Tato strana barikády neustále vzývá snadné ovládání jednou rukou a kompaktní rozměry, které ze světa mobilních zařízení již nenávratně vymizely. Technické specifikace mají zahrnovat čipset A9 a fotoaparát pocházející z modelu iPhone 6s.

maxresdefault

Jestliže se výše uvedené zvěsti zakládají na pravdivých informacích, znamená to změnu v pořádání významných událostí, které se doposud soustředily do druhé poloviny kalendářního roku. V podstatě by se jednalo o logický krok, jelikož konkurenční výrobci toto období využívají k odhalování svých vlajkových lodí. Apple si tím může pojistit technologický náskok a vykrýt touhy svých zákazníků po neustále nových produktech. Je ovšem otázkou, zda podobně razantní změna strategie nenaznačuje autoritativní změny uvnitř společnosti.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button