Novinky

Čtyřpalcový iPhone 6c a Apple Watch 2 dorazí již v březnu

V uplynulém roce jsme již několikrát slyšeli o plánech Applu na reinkarnaci smartphonu s úhlopříčkou čtyři palce. Tuto hypotézu nově potvrdil jeden z největších čínských operátoru China Mobile. Stalo se tak při příležitosti akce, kde byly prezentovány plány pro nadcházející rok 2016. Nutno podotknout, že pokud se čínské prognózy vyplní, nebudeme na nový iPhone čekat dlouho. Premiéra je totiž očekávána v průběhu měsíce března. Kromě iPhonu 6c se počítá s odhalením i druhé generace Apple Watch.

chinamobileiphone6c

Nový iPhone 6c bude odpovědí na konkurenční zařízení s Androidem a zároveň útěchou pro uživatele, kteří se doposud nedokázali vyrovnat s větším displejem. Co se týče výbavy, rozhodně nepůjde o žádné ořezávátko. Srdcem smartphonu se stane procesor Apple A9 doplněný o 2GB operační paměť. Fotografie půjde zachycovat skrze 8Mpx fotoaparát, jehož optika bude totožná z loňským iPhonem 6. Šasi novinky bude z převážné části tvořit hliník a krycí sklo displeje s již charakteristickým 2.5D zakřivením.

Na trhu se iPhone 6c objeví ve třech barevných variantách, cena a konkrétním termín dostupnosti pochopitelně zůstává zahalenou rouškou tajemství.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button