Novinky

Nový únik odhalil kompletní parametry a cenu chystaného modelu iPhone 6c

O plánech Applu na další „céčkovou” generaci iPhonu přestává být pochyb. Není týden, abychom se nedozvěděli další podrobnosti o výbavě, která nebude nikterak výrazně zaostávat za aktuální řadou iPhonu 6s. Na čínských fórech se dokonce objevili první šťastlivci, kteří údajně měli tu čest vidět předprodukční vzorky. Skutečnost, že premiéra iPhone 6c je za dveřmi nově potvrzuje únik zveřejněný serverem Gadgetzarena, který prozradil většinu stěžejních parametrů.

iPhone-6c-concept-render-945x583

Chystaná novinka nabídne 4” IPS displej s rozlišením 640 x 1136 pixelů a zaobleným 2,5D krycím sklem. Mozkem zařízení se stane čipset Apple A9, který doprovodí 2GB operační paměť. Vzhledem k rozlišení lze očekávat dostatek výpočetního výkonu, který si hravě poradí se všemi aktuálně dostupnými aplikacemi a herními tituly. Jestliže patříte mezi fotografické nadšence, jistě vás bude zajímat hlavní fotoaparát. Ten zvládne pořizovat snímky v maximálním rozlišení 8 Mpx a s nejvyšší pravděpodobností půjde o totožný snímač, jakým disponuje iPhone 6 a iPhone 6 Plus.

iPhone-6S-Rose-1

V hliníkovém těle se ukryje integrovaný akumulátor s kapacitou 1642 mAh. S ohledem na odladěnost systému iOS lze počítat s poměrně slušnou výdrží. Co se týče cen, zdroje avizují částku 617 USD (přibližně 15 000 CZK) za základní model s 16GB úložištěm. Připravovaný iPhone 6c dorazí ve třech barevných variantách – Space Gray, Gold a Silver. Přestože testovací výroba již začala, start sériové produkce je naplánován na první týdny v roce 2016. S tím úzce souvisí oficiální debut, jenž má následovat o několik týdnů později. Apple bude chtít tímto krokem odpovědět na konkurenci, která své nové modely odhalí v podobném období.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button