Novinky

Apple připravoval iPhone X ve zlaté barvě. Podívejte se, jak by vypadal

 Před premiérou iPhonu X se mělo za to, že Apple na trh objeví tři barevné varianty připravované novinky. Tvrdil to třeba i Ming-Chi Kuo, který je svými věrohodnými informacemi pověstný. Nakonec se však v září ukázal iPhone X jen ve dvou barevných provedeních, které se zvolenými odstíny odkazovaly na první modely iPhonu.  

Teď se však ukázalo, že očekávání analytiků o třech barevných variantách nebyla úplně zcestná. Apple si totiž v létě opravdu nechal zaregistrovat tři verze iPhonu X. Kromě černé a bílé, jež se později opravdu objevily i v prodeji se v dokumentech objevuje ještě i zlaté provedení. Zvolený odstín byl velmi podobný tomu, který nakonec dostal jen iPhone 8/Plus.  

Těžko odhadovat, proč se Apple nakonec rozhodl uvést na trh iPhone X jen ve dvou barvách. Zlatá navíc působí luxusním dojmem a své zákazníky by si toto provedení jistě našlo. Nakonec ale nejspíš zvítězil pragmatismus. Další verze iPhonu X by totiž zvýšila nároky na logistiku a mohla by tak přinést výrobní problémy. S těmi se Apple koneckonců při náběhu výroby tohoto modelu opravdu potýkal.  

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button