Novinky

Apple dal vývojářům nůž na krk. Od 1. července musí všechny aplikace podporovat výřez v displeji

Když Apple představil iPhone X s nezvykle tvarovaným displejem, rázem se ukázalo, že ne všechny aplikace s tím počítají. Ještě několik měsíců po zahájení prodeje byla značná část aplikací bez optimalizace. Tato situace se postupem času sice zlepšila, nicméně v App Store se stále nachází velké procento aplikací, jejichž rozhraní čeká na reakci ze strany svých tvůrců.

To se má ovšem již velice brzy změnit. Od 1. července budou muset všechny nové aplikace či aktualizace těch stávajících nabízet podporu pro Super Retina displej iPhonu X. Ze strany Applu jde o zcela logický krok, k němuž existuje hned několik pádných důvodů. Tím prvním je samozřejmě snaha o přinucení vývojářů k tomu, aby jejich výtvory byly optimalizované pro vlajkový model a poskytly tak ten správný uživatelský zážitek.

iOS 12 je venku: jaké novinky a vylepšení přináší?

Druhý argument vychází z dříve publikovaných zpráv, podle nichž má Apple letos představit minimálně tři nové modely s designem iPhonu X. Nařízení ze strany Applu tak nahrává těmto indiciím, podle nichž se letos dočkáme zásadní změny celé modelové řady. Trend bezrámečkových displejů je patrný napříč celým mobilním průmyslem, který upouští od konvenčního pojetí čelní strany smartphonů. Vývojářům aplikací tedy nakonec nezbude nic jiného, než respektovat přirozený vývoj a aplikace upravit do takové podoby, aby splňovaly daná kritéria.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button