Novinky

Patříte mezi majitele iPhonu 5s a nemáte ještě iOS 12? Je na čase to změnit, výrazně si totiž polepšíte

Majitelé starších iPhonů se často bojí aktualizací iOS kvůli možnému zpomalení telefonu, který by nemusel starší hardware zvládat. To však rozhodně neplatí pro iOS 12, protože hlavní výhodou aktuálního systému jablečných telefonů je právě důraz na maximální výkon. Ačkoliv se v případě nového iOS žádná revoluce nekonala, neboť uživatelské prostředí se nedočkalo žádné zásadní změny, jedná se o velice vydařený update. Nárůst výkonu a stability je opravdu znát a platí to i pro nejstarší podporovaný iPhone 5s.

Přesto, že na iPhonu 5s už nenajdeme některé funkce, jako je například aplikace Měření, dostaneme s aktualizací většinu novinek. Při obyčejném používání tak zaujme především rychlejší spouštění aplikací, plynulejší animace nebo výrazně rychlejší zobrazení klávesnice, a to až 1,5 násobně. Podle statistik přímo od Applu, nový iOS 12 starším modelům skutečně svědčí, neboť spouštění aplikací je až 2x rychlejší než na iOS 11. Následující tabulka ukazuje, o jak zásadní rozdíly se jedná.

Pokud jste majiteli legendárního iPhonu 5s, tak s aktualizací byste rozhodně váhat neměli, jelikož takový nárůst rychlosti v praxi určitě poznáte. Applu se podařilo jeden z nejoblíbenějších modelů výrazně oživit. Za takto vydařenou podporu u 5 let starého zařízení si v Applu zaslouží rozhodně palec nahoru. 

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button