Novinky

Apple chystá prémiový iPad. Díky šikovnému vývojáři víme, jak bude vypadat

S představením iPhonu X se otevřela nová kapitola mobilních zařízení s logem nakousnutého jablka. Apple vyslyšel volání svých zákazníků a po vzoru ostatních výrobců se rozhodl přistoupit na bezrámečkovou konstrukci. V těchto šlépějích mají podle všeho pokračovat také všechny letošní iPhony a s nejvyšší pravděpodobností také chystaný iPad. Kromě dřívějších spekulací tomu nasvědčuje samotné iOS 12. Se zajímavým zjištěním jako první přišel vývojář Steven Troughton-Smith, který na svém Twitteru publikoval důkazy o přítomnosti AvatarKitu, který je nezbytnou součástí Animoji.

Dříve byl tento framework součástí pouze firmwaru pro iPhone X, jelikož ke svému fungování potřebuje TrueDepth kameru. Ta sleduje v reálném čase obličej uživatele a na základě dat ze senzorů je přetransformuje v pohyblivé Animoji. Skutečnost, že Apple skutečně chystá výrazný redesign iPadu podporují také nová gesta v iOS 12, která jsou blízko tomu, na co jsou zvyklí majitelé iPhonu X.

Recenze iPad Pro 10,5 palců: nový král mezi tablety

Pokud k tomu připočteme již vyřčené zvěsti, snadno se dostaneme k představě, jak bude nová generace prémiového iPadu vypadat. Zařízení má mít výrazně tenčí rámečky, do nichž se ukryje TrueDepth kamera s podporou Face ID. Podle zákulisních zdrojů máme počítat s úhlopříčkou displeje 11 palců a přepracovanou čipovou sadou, díky níž půjde o nejvýkonnější zařízení z kategorie tabletů. Jelikož má jít o nejvybavenější model z produktové řady, lze předpokládat, že tomu bude odpovídat také cena. Je ovšem otázkou, zda si to Apple může dovolit, když trh s tablety již několik let v řadě klesá.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button