Novinky

Apple bude modelům Plus nadělovat oproti klasickým iPhonům stále více funkcí. Naznačuje to zvýšený zájem o iPhone 7 Plus

Poměrně brzo po zahájení prodejů iPhonu 7/Plus v září minulého roku se začaly objevovat zprávy, podle kterých byl během prvních týdnů prodeje větší model jablečného telefonu vůbec poprvé úspěšnější, než základní model. Uživatele lákal zejména snímač fotoaparátu s duální optikou, větší kapacita baterie a samozřejmě také velkorysý displej.

iphone7-1

Server 9to5mac proto spekuluje o tom, že zvýšenému zájmu o dražší model pomáhá větší odlišnost od základního provedení. Proto se dá v budoucnu očekávat, že model s přídomkem Plus bude i nadále dostávat pokročilejší funkce. Tato zpráva samozřejmě nepotěší současné majitele 4,7 palcového modelu, pro které je “pluskový” model zkrátka už příliš velký. Těm nezbyde nic jiného, než si buďto zvyknout na podstatně větší telefon, nebo oželit vymoženosti, které se do menšího iPhonu nedostanou.

Deník Wall Street Journal dokazuje enormní zájem o větší iPhone statistikou, podle které budou letos prodeje iPhonů 7/Plus složeny v poměru 40/60 ve prospěch 4,7 palcového modelu. Ačkoliv tvoří dražší provedení stále menšinový podíl, je nárůst oproti iPhonu 6 značný. Tehdy totiž provedení “Plus” žádalo jen 17 procent zákazníků.

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button