Novinky

App Store jako součást světové ekonomiky: Za loňský rok přinesl vývojářům 519 miliard dolarů

Před 12 lety, kdy Apple spustil svůj App Store, toto asi očekával jen málokdo. Data finančních analytiků nyní ukázala, že prodej softwaru skrze virtuální obchod Applu má poměrně citelný dopad na světovou ekonomiku. Díky aktivitě uživatelů na App Storu totiž do světové ekonomiky v roce přiteklo až 519 miliard dolarů. Za celou dobu fungování App Storu získali vývojáři přímo prodejem aplikací okolo 155 miliard dolarů.

Zdroj: unsplach.com

Analytici ze společnosti Analysis Group ovšem k tomuto číslu připočítali také další ekonomické dopady. Dostali ten tak k výslednému půlbilionu dolarů za jediný rok. To je dáno tím, že aplikace dostupné na App Store nabízejí další nákupy. Jmenovitě může jít například o služby jako Uber nebo Lyft, skrze které si majitelé iPhonů objednávají odvoz. Za prodej zboží a služeb utržily firmy napojené na ekosystém Applu během roku 2019 zhruba 413 miliard dolarů.

Zapomeňte na skládací iPhone s ohebným displejem. Apple testuje prototyp se dvěma samostatnými obrazovkami

Dalších 61 miliard přidal prodej digitálního zboží a služeb. Nakonec je potřeba připočítat 45 miliard dolarů za inzertní prostor v aplikacích. Odahuje se, že provize Applu z těchto plateb činí okolo 15 procent. K App Storu jsou nyní celosvětově připojeny až dvě miliardy uživatelů s tím, že alespoň jednou týdně se zde přihlásí 500 milionů lidí. Služba je dostupná v celkem 175 zemích světa. Naposledy se v březnu rozšířil do zemí jako je Afgánistán, Írák, Gabon, Libye, Nauru nebo Rwanda.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button