Novinky

Aplikace pro iPhone a iPad budou automaticky k dispozici i v AppStore pro visionOS. Ne však úplně všechny

Na zahájení prodeje prvního headsetu ze stáje Applu v roce 2024 se jistě všichni velmi těšíme. Jak to však bude s využitím? Bude mít tento nabušený stroj vůbec reálné využití a hlavně dostatek kvalitních aplikací? Na tento dotaz se rozhodl zareagovat přímo samotný Apple, tento týden v úterý.

Dle jeho slov totiž mimo aplikace, napsané přímo pro toto zařízení, budou v AppStore pro visionOS i aplikace, které si dnes můžeme stáhnout do našich iPhonů a iPadů. Těch jsou k dnešnímu dni přímo stovky tisíc. Ty budou uživatelům na Vision Pro přístupné automaticky. Je ale otázkou, jak dobře budou takové aplikaci bez úprav kompatibility na headsetu fungovat. Aby samotné rozhodnutí nebylo jen na Applu, vývojaři budou mít možnost zveřejnění svých aplikací ve visionOS AppStore zamezit. V základním nastavení však bude tato volba zapnuta. Pořád tu jsou ale aplikace, které se skutečně hodí pouze pro iPhone a iPad. Uvolnění pro AR/VR náhlavní soupravu by pro ně nedávalo žádný smysl, proto tyto skupiny aplikací k dispozici nebudou. Jedná se například o nástroje pro fotografování, navigace a další.

Zdroj: Apple

Otázkou zůstává, jak to bude s aplikacemi, které Apple zveřejní pro Vision Pro i bez předchozího testování ze strany vývojářů na zařízení tohoto typu. Pokud totiž nebudou fungovat správně, uživatelský zážitek z používání to jistě příliš nepodpoří. Možná se však jedná o krok, ke kterému Apple přistoupil z důvodu pomalého vývoje nových aplikací přímo pro Vision OS, o kterém se mluví již nějakou dobu.

Do spuštění prodeje revolučního headsetu však zbývá ještě poměrně dlouhá doba, a toto rozhodnutí ze strany kalifornského výrobce se ještě může několikrát změnit.

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button