Novinky

Zapomeňte na skládací iPhone s ohebným displejem. Apple testuje prototyp se dvěma samostatnými obrazovkami

Snad v Applu nakonec vymyslí lepší řešení…

Skládací smartphone má už řada výrobců v čele s jihokorejským Samsungem, který má rovnou dva modely. Pokud si ovšem máme nalít čistého vína, tak ani jeden z nich zatím nepůsobí jako zařízení, které by bylo určené pro masy. A není to pouze cena, která z těchto smartphonů činí exoty ve světě mobilní elektroniky. Pokud mají skládací smartphony začít dávat smysl, bude třeba nalézt ten správný balanc mezi rozměry, odolností a uživatelsky přívětivým prostředím, které nás svými vlastnostmi navnadí natolik, že přestaneme chtít tradiční koncepci pevných placiček.

Zdroj: Unsplash

Pochopitelně také Apple přemýšlí, jak by mohl vypadat skládací iPhone. Do zákulisí Applu zasvěcený zdroj, Jon Prosser, si opět nenechal nic pro sebe a do světa vypustil poměrně zajímavé podrobnosti. Na rozdíl od Samsungu Galaxy Fold mají aktuální prototypy od Applu spoléhat na dvě samostatné obrazovky. Displeje jsou údajně spojeny kloubem a v rozevřeném stavu mají tvořit dojem jednoho velkého panelu. Podobný přístup přitom není ojedinělý, s podobnou koncepcí koketuje například Microsoft se svým Surface Duo.

Zdroj: TheVerge

Snad Apple nakonec vymyslí lepší řešení

Nebudu chodit okolo horké kaše a rovnou se přiznám, že představa skládacího iPhonu či tabletu se dvěma displeji ve mě příliš vzrušení nevyvolává. Daleko radši bych viděl, kdyby Apple experimentoval s flexibilními panely. Ať tak či onak lze tento únik brát jako připomínku toho, že skládací telefony mají stále značná omezení.

Design stavící na duálním zobrazovači se možná jeví jako bezpečnější varianta, nicméně je otázkou, co by na to řekli samotní uživatelé. Apple je v mnoha očích považován za technologického lídra, který by měl naplno využít nejmodernějších prostředků. Pokud jde o další podrobnosti, tak Prosser ještě prozradil, že prototyp připomíná iPhone 11, respektive disponuje kovovým rámečkem se zakulacenými rohy a Face ID.

Zdroj: Roy Gilsing

Upřímně doufám, že jde pouze o jednu z možností, kterou Apple aktuálně zvažuje. A zároveň pevně věřím, že v tom nebudu sám. Spíše než iPhone se dvěma displeji bych raději viděl koncepci využívající flexibilního panelu. Očividně však toto řešení ukrývá řadu nedostatků, nebo možná celá technologie ještě nedospěla do takové fáze, aby si zasloužila masovou komercializaci.

Co si myslíte o skládacím iPhonu se dvěma displeji; přijde vám toto řešení lepší než design využívající jeden flexibilní zobrazovač? Dejte nám vědět v diskuzi pod článkem.🤔

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button