Novinky

4″ iPhone 5se pózuje na další fotografii. Tentokrát vedle staršího iPhonu 5

O iPhonu 5se se začíná hovořit stále častěji. Není tedy pochyb, že Apple skutečně chystá nový model, který nabídne 4“ úhlopříčku, která je mezi uživateli stále žádaná. K bezpočtu spekulací se nově připojuje další fotografie zachycující připravovanou novinku vedle tři roky starého iPhonu 5. Snímek se poprvé objevil na serveru OneMoreThing, což mu dodává na důvěryhodnosti. V minulosti se této stránce totiž podařilo odhalit vzhled tabletů iPad Air a iPad Air 2. Jak si můžeme z přiložené fotografie všimnout, iPhone 5se nabídne kompaktní rozměry a obdobné proporce jako starší iPhone 5/s. Stejně jako u aktuální generace můžeme počítat se zaobleným krycím sklem displeje a čtečnou otisků TouchID.

iphone5se

Výpočetní výkon obstará čipset Apple A8 a 1GB operační paměť. Na zadní straně se usídlí čočka 8Mpx fotoparátu, který doplní čelní FaceTime kamerka s rozlišením 1,2 Mpx (f/2.2). Přestože displej nenabídne technologii 3D Touch, iPhone 5se má údajně zvládat pořizování pohyblivých Live Photos. Oficiální premiéra se odehraje v průběhu března na samostatné akci, kde se též dočkáme dalších variant Apple Watch a uvedení nových pásků.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Jeden komentář

  1. Snad to je pravda a Apple ho vážně představí. Myslím si, že nebudu jedinej, kdo po něm skočí hned jak bude v prodeji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button