Novinky

Apple představí 4” iPhone 5se již za dva měsíce. Jaká bude výbava?

Pokud nás sledujete pravidelně, jistě vám neunikl náš článek s uniklým videem, které údajně zachycuje 4” iPhone. Přestože jeho věrohodnost nelze ověřit, je poměrně vysoká šance, že Apple skutečně chystá „levnější” model. Tomu nasvědčuje nekončící kolotoč spekulací a nově zveřejněné informace, které opět poodhalili část plánované výbavy. Podle zákulisních zdrojů ponese nový smartphone komerční označení iPhone 5se. Netradiční přípona a konkrétně písmeno „e” má kořen ve slově enhanced (rozšířený), což přímo koresponduje se dřívějšími úniky. Chystaný iPhone má navázat na stále úspěšný model iPhone 5s. Zároveň půjde o vyhovění uživatelům, kteří se stále nedokázali smířit s větší úhlopříčkou.

iphone-lineup

Srdcem novinky se stane čipset Apple A8, který doprovodí 1GB operační paměť a pohybový koprocesor M8 z iPhonu 6. Na zadní straně se usídlí čočka 8Mpx fotoaparátu s přisvětlovací diodou. Pochopitelně nebude chybět ani čelní FaceTime kamerka s rozlišením 1,2 megapixelu. Další výbava zahrne NFC čip s podporou mobilních plateb Apple Pay, barometr, Bluetooth ve verzi 4.2, WiFi (802.11 ac) a zakřivené krycí sklo displeje.

Pozornějším čtenářům již dochází, že Apple využije většinu hardwaru z modelu iPhone 6, který stále patří mezi špičková zařízení. Oficiálního odhalení se údajně dočkáme na samostatné akci v půlce letošního března, kde má dojít k představení další revize Apple Watch.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button