Novinky

Zájem o iPhone 8 není slabý, ale stabilní. iPhone 8 Plus je nejprodávanějším “Pluskem” vůbec

Faktický nástupce iPhonu 7, který pro letošní modelový rok o jednu číselnou řadu povýšil, je v neobvyklé situaci. Zatímco dosud představoval tento model vrchol nabídky jablečné značky, tento modelový rok jde o model, který hraje tak trochu druhé housle. Podstatná část uživatelů iPhonu totiž čeká na zahájení prodeje iPhonu X, který nově přebral pozici vlajkové lodě společnosti.

Z tohoto důvodu nebyly prvotní zprávy o zahájení prodejů iPhonu 8/Plus psány v pozitivním duchu. Situaci nezachránil ani šéf firmy Tim Cook, který se nechal slyšel, že je ze zájmu o iPhone 8/Plus nadšený. Je logické, že zájem o letošní novinku bude díky nové konkurenci z hlavních řad podstatně nižší, než případě jejího předchůdce. Uznávaný Apple analytik Ming-Chi Kuo to ale zase tak černě nevidí. Podle nové zprávy, kterou odeslal svým klientům jsou prodeje osmé generace iPhonu vcelku uspokojivé. Podle slov respektovaného odborníka na zákulisí firmy Apple, jsou předpokládané prodeje predikovány přehnaně pesimisticky.

Kuo doslova popisuje, že poptávka po novince nebyla slabá, ale stabilní a do budoucna očekává, že poměr mezi prodanými iPhony 8/Plus a iPhonem X bude přesně 50 na 50. Podle prvních dat to také vypadá, že větší model 8 Plus se prodává více, než klasické 4,7 palcové provedení. Varianta s 5,5 palcovou úhlopříčkou se navíc po prvním víkendu může pyšnit titulem nejprodávanějšího “pluska” vůbec.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button