AktualityNovinky

Za vyšší hmotností iPhonu 6s/Plus může technologie 3D Touch

Krátce po uvedení iPhonu 6s a 6s Plus se začalo hojně diskutovat, co stojí nárůstem hmotnosti u obou modelů. Zprvu byl za viníka označován nový druh slitiny hliníku, která byla použita na konstrukci, nicméně tato domněnkase ukázala jako lichá. Důvodem, proč jsou nové iPhony těžší je technologie 3D Touch. Menší z obou modelů si pohoršil o 14 gramů, u něhož výsledná hmotnost činí 143 gramů. O trochu hůře je na tom iPhone 6s Plus, kde celková hmotnost povyskočila o rovných 20 gramů, což ve finále znamená 192 gramů.

 iphone-6-6s-materials-verge.0Graf výrobce o vlivu jeho produktů na životní prostředí prozrazuje hmotnost jednotlivých dílů

Apple se tento nedostatek snaží vyvážit lehčí základní deskou, ovšem ani ta nedokázala dostatečně saturovat hmotnostní rozdíl.V porovnání s konkurencí je především iPhone 6s Plus skutečně těžkou váhou. Je však nepravděpodobné, že vyšší hmotnost se stane aspektem, který potenciální zájemce odradí od jeho pořízení. Pro Apple to zároveň znamená prostor pro vylepšení u dalších generací. V diskuzi pod článkem se můžete podělit o názor, zda je pro vás hmotnost klíčovým parametrem při výběru nového smartphonu, nebo ji považujete za nepříliš podstatný údaj.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button