Novinky

Vzpomínáte ještě na Clubhouse? Počet stažení na AppStore prudce klesá

Kdo na počátku roku neposlouchal debaty na Clubhouse, jako by nebyl. Debatní sociální síť dostupná pouze v AppStore tehdy dominovala veřejnému prostoru. Nadvláda to ale dlouhá nebyla. Dnes už si na Clubhouse skoro nikdo nevzpomene. Zatímco v únoru patřila sociální síť, kde lidé debatovali nad různými tématy s tisícovkách místností, suverénně mezi nejpopulárnější na App Storu, v dubnu zájem prudce poklesl. Konkrétně šlo o pád z 9,6 milionů stažení v lednu na 900 tisíc v dubnu. V březnu přitom nová sociální sít zaznamenala 2,7 milionů stažení. Z toho je zřejmé, že zájem o Clubhouse strmě upadá.

Zdroj: 9to5Mac

Agentura Sensor Tower, která zajímavá čísla o Clubhouse zveřejnila, ale dodává také to, že aplikace se na telefonech uživatelů zatím drží. To znamená, že velká část má aplikaci stále nainstalovanou. Další otázkou je pak ale to, kolik z nich na Clubhouse skutečně zavítá různé debaty poslouchat. Stále vše nasvědčuje tomu, že Clubhouse o své místo na výsluní přijde. Sociální síť sice před několika měsíci vyvolala nevídanou vlnu zájmu, ale nedokázala jej udržet. A to i přesto, že se vývojáři snažili. Rychle totiž představovali nové funkce, které obsah jednak monetizovaly a také pomáhaly tvůrcům ke kvalitnějšímu obsahu.

Jak bude vypadat iPhone 15? Apple na rok 2023 plánuje první skládací smartphone

Pokud Clubhouse skutečně zmizí někde v pohřebišti sociálních sítí, jeden odkaz v internetovém světě přece jen zanechá. Funkci, která umožňuje prakticky to samé, co Clubhouse, už totiž vyvíjí, nebo spustily společnosti Facebook, Twitter, LinkedIn, Telegram nebo Spotify. Clubhouse se ještě ale nevzdává. Právě totiž oznámil spuštění beta verze své aplikace určené pro zařízení s Androidem. Kdo ví, třeba Clubhouse dokáže podobnou vlnu pobláznění vyvolat také u majitelů androidích smartphonů.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button