Novinky

Jak bude vypadat iPhone 15? Apple na rok 2023 plánuje první skládací smartphone

Taky se vám zdá, že představení iPhonu 12 proběhlo teprve nedávno? Ve skutečnosti je tomu už půl roku. To znamená jediné, kvapem se začíná blížit představení dalšího iPhonu, který tentokrát ponese číslovku 13. Frekvence nejrůznějších střípků o tom, jak přesně bude rodina iPhone 13 vypadat a fungovat, se až do září bude jen zvyšovat. Dnes se ale podíváme do trochu vzdálenější budoucnosti. Nepůjde přitom o iPhone 14, který se by se podle jednoduchého výpočtu měl objevit v roce 2022. Na světě je totiž první informace dokonce o jeho nástupci. Rok 2023 by totiž měl patřit prvnímu skládacímu iPhonu.

Zdroj: macrumors

V tomto roce Apple podle respektovaného analytika Ming-Chi Kuo chystá představení iPhonu, který přinese největší posun v nejpopulárnější produktové řadě Applu od roku 2007. Tento iPhone by měl podle Kua dostat 8palcový QHD+ ohebný displej. Vyplývá to z informací, které Ming-Chi Kuo a jeho lidé vysondovali z dodavatelského řetězce Applu. Samozřejmě zatím nemusí jít o nic definitivního. Pouze o jeden ze směrů, který Apple aktuálně zkoumá. O představení ohebného iPhonu už ale spekuluje delší dobu.

Apple oznámil, že na některé barvy nového iMacu s M1 si zákazníci budou muset počkat. O jaké varianty půjde?

Analytik s dobrými zdroji také prozradil, že v prvním roce očekává dodání 15 až 20 milionů kusů skládacího iPhonu. Apple podle asijského analytika ani nebude mít na vybranou. Ve zprávě určené investorům se totiž píše, že smartphone se skládací konstrukcí se v poměrně blízké budoucnosti stane absolutní nutností v nabídce každého výrobce. Apple má podle Kua nakročeno souboj o nejúspěšnější skládací smartphone vyhrát. Nová konstrukce by měla smazat rozdíly, které dnes přetrvávají mezi mobilním telefonem, tabletem a notebookem. Jednotlivá zařízení budou stále častěji rozkročena mezi více dnes docela úzce definovaných kategorií. Stále běžnějšími se navíc v této době častou stávat nejrůznější chytré brýle.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button