Novinky

Apple oznámil, že na některé barvy nového iMacu s M1 si zákazníci budou muset počkat. O jaké varianty půjde?

Společnost Apple včera zveřejnila tiskovou zprávu, která zákazníkům připomíná dnešní předobjednávky nových iPadů Pro s M1, Apple TV a iMacu s M1 čipem. Tisková zpráva však obsahuje i zajímavý přehled, že ne všech 7 barev iMaců si budeme moci zakoupit v kamenných prodejnách Apple Store.

Zdroj: apple

Barvičky všude

Nový iMac poháněný čipem M1 se bude prodávat v sedmi barevných variantách. V zelené, žluté, oranžové, růžové, fialové, modré a stříbrné. Kromě toho, že samotný iMac je k dispozici v sedmi barvách, bude také barevně sladěno veškeré příslušenství. To znamená, že Magic Keyboard, Magic Mouse a Magic Trackpad dodávané v krabici s iMacem budou odpovídat barvě iMacu. V balení nalezneme i nový pletený USB-C/Lightning kabel, který nepůjde samostatně zakoupit. Jediná cesta k němu tedy vede přes nákup iMacu.

V prodejně nekoupíte všechny barvy

Apple zde píše, že v kamenných prodejnách bude možné zakoupit pouze zelenou, růžovou, modrou a stříbrnou variantu iMacu s M1 čipem. To znamená, že velmi pravděpodobně zbylé barvy ani nebudete moci fyzicky vidět před tím, než je objednáte. V Applu Storu, který u nás ale bohužel není, možná všechny barvy vystavené budou, ale nad touto informací stále visí otazníky. 

Jak to bude u nás?

Z prostředí předního APR vím už zhruba týden, že zbylá oranžová, žlutá a fialová varianta budou k objednání pouze jako CTO konfigurace. Tyto konfigurace se vždy vyznačovaly tím, že se jednalo o něco extra, co si zákazník vymyslel na základě svého přání. Typicky šlo o více paměti RAM, nebo o nejvyšší varianty SSD úložiště. Doručení takového Macu na míru vždy zabrala zhruba měsíc. Nedokážu si v praxi představit, jak bude fungovat doručení těchto tří barev. Pokud se jedná o nějaký speciální požadavek, tak dlouhé doručení si dovedu odůvodnit. Ovšem pokud se bude jednat jen o barvu a zákazník bude čekat takovou dobu na základní 256GB iMac s M1, obávám se, že Apple tímto krokem zatlouká hřebíčky do rakve těchto tří barevných variant.

Zdroj: Apple

Start prodeje nových M1 monster

Předobjednávky na nové iPady, iMacy a Apple TV startují dnes. Co ale Apple stále neupřesnil, je datum doručení těchto novinek. Ruku v ruce s tím je spojený start prodeje v kamenných prodejnách. Nejnovější úniky však naznačují, že by mohlo jít o 21. května.

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button