Novinky

Rozumí si nový iPad Pro s M1 se starší Magic Keyboard?

Už je to pár dnů, co Apple světu představil novou generaci svého nejdrahocennějšího iPadu. iPad Pro je nyní především kvůli přítomnosti čipu M1, který známe i s počítačů Mac, nepatrně tlustší. Jde pouze o půl milimetru což je hodnota, kterou běžný uživatel při používání iPadu nejspíše ani nezaznamená. Jedna potíž z toho ale pramení. Jak to teď bude s kompatibilitou iPadu Pro a klávesnice Magic Keyboard. Kvůli novému modelu totiž Apple představil také lehce upravenou verzi klávesnice. Co když tedy Magic Keyboard už máte a plánujeme jen pořízení nového iPadu Pro?

Foto: Apple

Mělo by to být téměř bez problému. Starší Magic Keyboard je totiž s novým iPadem Pro kompatibilní. Kvůli trochu větší tloušťce ovšem Apple upozorňuje, že v zavřeném stavu nemusí obě zařízení úplně dokonale lícovat. Důležité ovšem je, že novou Magic Keyboard není úplně nutné kupovat. Hlavní je i to, že všechny funkce by měly v posledním iPadem bez problému fungovat. Apple také uvádí, že situaci může lehce zhoršit i ochranné sklo obrazovky.

Apple začal dělat divné věci, v případě iPadu Pro už nemlží o velikosti RAM. K čemu má tak obří kapacitu?

Sluší se také podoktnout, že mírné navýšení rozměrů iPadu se týká pouze modelu s 12,9palcovou obrazovkou. Menší, 11palcový iPad Pro je i v nové generaci na chlup stejný. Teoreticky je tak otevřená i možnost pro majitele stávajících iPadů Pro a Air, kteří si mohou ke svým zařízením zakoupit Magic Keyboard v novém bílém provedení.

Zdroj
macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button