Novinky

Když to nejde koupit, tak to zkopíruj. Facebook už má vlastní verzi Clubhouse

Vzpomínáte ještě na šílenství okolo sociální sítě Clubhouse? Nejspíše ano, protože proběhlo docela nedávno. Stejně jako popularita platformy pro diskuze o různých tématech počátkem roku prudce vzrostla, nyní už o Clubhouse tolik neslyšíme. Své uživatele si ale sociální síť, kde lidé zaníceně diskutují nad nejrůznějšími tématy, nejspíše našla. Můžeme navíc očekávat, že v brzké době vývojáři představí také verzi aplikace dostupnou pro zařízení s Androidem.

Zdroj: Alessandro Paluzzi

Ač Clubhouse u uživatelů uspěl, i když jeho konečná uživatelská základna bude nakonec menší než v únoru, má přes sebou sociální síť zatím nejsložitější zkoušku. Facebook totiž jistě shodou okolností chystá představení nové funkce, která se fungování Clubhousu velmi podobá. Bude se jmenovat Live Audio a lidé zde budou moci živě diskutovat. Facebook začal na této novince pracovat už v únoru. Jinými slovy doslova tak učinili několik dní poté, co se začalo více mluvit o Clubhouse.

Zdroj: Alessandro Paluzzi

Live Audio už je na Facebooku připraven, ale pro běžné uživatele zatím funkce není dostupná. Nejspíše se stane součástí Messenger Rooms, což je zase kopie Zoomu a dalších platforem pro videohovory. Lidé zde brzo získají možnost zahájení živého vysílání. Princip vysílání je zbytečné detailněji popisovat. Stačí se podívat, jak funguje Clubhouse. Poté, co uživatel vytvoří místnost, může do ní skrze facebookový post nebo Messenger pozvat k diskuzi další uživatele.

Apple Glasses dostanou inovativní čočky založené na stovky let starém principu. Jejich cena ale bude vysoká

Díky vývojáři Alessandru Paluzzimu, který prozatím skrytou funkci na Facebooku našel, už máme i screenshoty. Je vidět, že při tak rychlém kopírování Facebook neměl čas zabývat se modifikací designu. Největší sociální síť tak zkopírovala nejen fungování, ale i vzhled Clubhouse. Je ale pravdou, že ze strany Facebooku ještě nejde o finální verzi. Je tedy možné, že nakonec Facebook své prostředí přizpůsobí více. Sluší se také poznamenat, že Facebook není jediný, který se módní sociální sítí inspiroval. Podobnou funkcionalitu údajně připravuje také Twitter. Bude se jmenovat Spaces a měla by se představit v dubnu.

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button