Novinky

Apple Glasses dostanou inovativní čočky založené na stovky let starém principu. Jejich cena ale bude vysoká

Za nějakých deset let bude velmi pravděpodobně mnoho z nás nosit brýle pro takzvanou smíšenou realitu. Stejně jako se za poměrně krátkou dobu staly oblíbené hodinky Apple Watch, mohou se trendem v budoucnu stát chytré brýle. Nejprve je ale Apple musí představit. K tomu by mohlo dojít už příští rok. Známý analytik Ming-Chi Kuo nám nyní o nové produktové řadě Applu, která se pro značku může stát velmi důležitá, prozradil více.

Zdroj: idropnews

V prvé řadě Kuo tvrdí, že moderní brýle budou fungovat na principu známém už od roku 1822. Tehdy totiž fyzik Augistin-Jean Fresnel poprvé sestavil čočku, která podstatně zvýšila účinnost přenosu světla. Problém je ale v tom, že v praxi se podobné čočky používají v majácích, reflektorech, semaforech nebo návěstidlech. Největší Fresnelovy čočky mohou mít v průměru až 2,5 metru. Využití této užitečné technologie v brýlích je tedy při nejmenším odvážné. Klasicky tyto čočky váží okolo 400 gramů. A nosit brýle, které váží přes jeden kilogram by nejspíše nikdo z nás nechrěl.

Řeckému servisu Apple produktů se podařil husarský kousek. Na stole jim přistály krycí skla pro iPhone 13

Apple se tedy tyto čočky pokusí zásadně zmenšit až do té míry, že celé zařízení bude vážit 150 gramů, což je méně než dnešní iPhone. Kuo dále upřesňuje, že Apple hodlá své brýle osadit soustavou tří těchto speciálních čoček, což ještě vylepší optické vlastnosti tohoto zařízení. V rámci uspoření váhy nejspíše značka sáhne po plastu, který možná doplní dalšími speciálními materiály. Inovativní čočky ale nebudou nic levného. Naopak půjde o pravděpodobně nejdražší součást celých brýlí a jejich výrobní náklady se budou významně podílet na konečné ceně brýlí. Počítá se se 3 tisíci dolary. Novinka se představí už příští rok. Někdy kolem roku 2025 by pak Apple měl představit ještě menší a lehčí brýle.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button