Novinky

Řeckému servisu Apple produktů se podařil husarský kousek. Na stole jim přistály krycí skla pro iPhone 13

Na chystanou modelovou řadu iPhone 13 si ještě nějaký ten měsíc počkáme. To ovšem nemění nic na tom, že se každým dnem dozvídáme čím dál více informací o plánované výbavě i klíčových parametrech. Doposud publikované úniky se povětšinou točily kolem zákulisních tvrzení, nicméně ten dnešní má mnohem zajímavější podobu. Jednomu řeckému servisu Apple produktů se totiž podařilo dostat ke krycím sklům, které jsou údajně určené pro iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max.

Pokud budeme vycházet z toho, že skla jsou skutečně pro připravované iPhony 13, stojí za povšimnutí hned několik detailů. Tím nejzajímavějším je část, pod níž se ukrývá modul Face ID. Takzvaný notch je totiž v porovnání s aktuální generací mnohem menší. To pravděpodobně ocení většina uživatelů, jelikož je to právě výřez v displeji, za což je Apple často kritizován. Face ID se poprvé objevilo u modelu iPhone X a od té doby se z proporčního hlediska nikterak nezměnilo. Jestliže se inženýrům podařilo najít způsob, jak udělat modul subtilnější, jde rozhodně o skvělou zprávu.

Zdroj: macrumors

Další zajímavostí je přesunutí telefonního sluchátka nad Face ID. O této konstrukční změně se hovořilo již v loňském roce před uvedením iPhonu 12 / 12 Pro (recenze), nicméně na její realizaci nakonec nedošlo. Ačkoli neznáme skutečný původ součástek, existuje vysoká šance, že řeckým opravářům se podařil husarský kousek a v rukou jim skutečně přistály součástky pro iPhone 13. V jistém smyslu totiž potvrzují dříve uniklé zvěsti o menším výřezu a odlišném uspořádání součástek v horní části obrazovky.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button