Novinky

Konkurence nikdy nespí. Facebook a Twitter chystají vlastní verzi Clubhouse

V poslední době jste už určitě slyšeli o sociální síti, která je založena čistě na hlasu. Clubhouse nabral obrovské množství uživatelů, a každým dnem se připojují stovky nových. V jistém smyslu jde o unikátní koncept, který se dá přirovnat k živým podcastům. Uživatelé můžou vytvářet místnosti, nebo se do nich připojovat a zde diskutovat nad různými tématy. Momentálně je aplikace dostupná pouze na iOS, ale v budoucnosti by se měla rozšířit i na Android. Zájem u tuto sociální síť nepřehlédli giganti jako Facebook a Twitter. Obě společnosti totiž připravují vlastní verzi aplikace Clubhouse.

Jak informoval americký deník New York Times, Facebook začal pracovat na své verzi aplikace Clubhouse, která by měla sloužit jako hlavní konkurence. Projekt je zaměstnancům známý jako Fireside, nicméně finální název znám ještě není. Tyto informace poskytli samotní zaměstnanci Facebooku.

Zdroj: Unsplash

 

Facebook v tom ale není sám. Twitter začal rozšiřovat funkci Twitter Spaces, která funguje na podobném principu jako Clubhouse. Zaměstnanec Twitteru, Kayvon Beykpour potvrdil, že byla služba Spaces zpřístupněna dalším 3000 lidem. Lze tedy vidět, že Twitter také nechce být pozadu, a hodlá aktuální trend zakomponovat do své aplikace.

Zdroj: Unsplash

Jak je vidno, konkurence nikdy nespí a jestli se Facebooku nebo Twitteru podaří Clubhouse předčít, dost možná to opět změní obecné vnímání sociálních sítí. Mimo to, že Twitter Spaces je v režimu uzavřeného testování, služba je dostupná pouze v iOS verzi aplikace Twitter. V každém případě to bude zajímavý boj a uvidíme, jak si budou všechny aplikace vést u uživatelů, kteří mají vždy poslední slovo.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button