Novinky

Vyplatí se čekat na nový MacBook Pro s další generací Apple Silicon procesoru?

MacBook Pro s M1 čipsetem (recenze) si odbyl premiéru už v listopadu, ale buďme upřímní, do plnotučné „Pro“ verze to má hodně daleko. MacBooky Pro s Intelem pořídíte v opravdu nadupaných konfiguracích a to oproti maximálních 16 GB RAM u MacBooku Pro s M1 je trochu jiná káva. MacBook Pro s M1 je zároveň omezený na 2 Thunderbolt porty, které mohou být pro někoho značně limitující.

Co očekávat MacBooku Pro v roce 2021

O novém MacBooku Pro se objevilo už mnoho domněnek a úniků. Měl by přijít s novým hranatějším vzhledem, který by se měl podobat iMacu 2021, iPhonu 12 a posledním iPadům. Přijde ve 14″ a 16″ variantách, což je rozhodně dobrá zpráva. Oba modely by měly mít displeje s novou technologii mini-LED. Další velkou novinkou bude odebrání kontroverzního Touch Baru, což upřímně nezní jako příliš reálné.

Zdroj: screenart

Dle magazínu Bloomberg by nový MacBook Pro měl mít o něco větší konektorovou výbavu. Na levé straně se má nacházet MagSafe napájecí konektor, dva USB-C/Thunderbolt porty a jack na sluchátka. Na pravé straně by se měl objevit HDMI port, další USB-C rozhraní a čtečka SD karet. V novém MacBooku Pro by se zároveň měl nacházet vylepšený procesor s názvem „M1X“, který má podporovat až 10 jader na CPU, 32 jader u grafické části a až 64 GB operační paměti.

Měli byste si teď kupovat MacBook Pro?

Datum vydání nového MacBooku Pro je zatím nejisté, ale s několika domněnkami a úniky by se dalo s jistotou určit, že se nových modelů dočkáme ještě letos.

Pokud byste nyní potřebovali nový MacBook Pro, jednoznačně si kupte model s čipsetem M1. Samozřejmě Intel MacBook Pro má několik konfigurací jak v 13″ tak 16″ variantě, ovšem ani jedna z těchto verzí zdaleka nedosáhne na výkon čipsetu M1. Pokud ale na koupi nepospícháte, nebo máte větší nároky, radili bychom počkat do konce roku. 

Foto: Viktor Kadar

MacBook Pro s procesorem Intel se nyní opravdu nevyplatí kupovat. Mimo jiné kvůli tomu, že macOS Monterey bude nabídne funkce, které budou podporovány pouze u Apple Silicon čipsetů. Pokud vám ale MacBook Pro s M1 přijde moc pomalý, nejste spokojeni s jeho nabídkou portů, nebo malou obrazovku, počkejte na představení nových MacBooků Pro, které minimálně v těchto směrech nabídnou zajímavá vylepšení.

A co vy? Kdy si myslíte, že Apple přijde s novými MacBooky Pro a jak se na ně těšíte? Dejte nám v diskuzi.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button