Novinky

Větší odpovědnost Číňanům. Apple navyšuje čínskou produkci Apple Watch a iPadů

Apple na začátku tohoto týdne představil světu novou generaci svých hodinek Apple Watch. O jejich aktuálním provedení, které dostalo název Series 6, už toho bylo napsáno hodně. Nedočkavci (včetně nás), kteří si novinku objednali ihned, už začínají sepisovat první uživatelské zkušenosti. Apple je očividně přesvědčen o tom, že budou kladné. Nejnovější aktualizaci svých hodinek totiž věří natolik, že v Číně dojednal zvýšení výrobních kapacit. Stejně tak bude Apple na své čínské partnery více spoléhat také v případě výroby iPadů. 

CeskyMac.cz (autor fotografie: Dominik Ulč)

Tato zpráva může znít na první pohled zvláštně. V poslední době se totiž stále častěji píše o tom, že kalifornská společnost chce snižovat svou závislost na čínských dodavatelích. Podle magazínu Digitimes má ovšem situace poměrně snadné vysvětlení. Čínské továrny totiž dodávají Apple Watch a iPady pro tamní trh. Výrobní zařízení v jiných zemích mají zase na starosti exportní trhy. A právě čínská poptávka po novinkách by aktuálně měla být tak vysoká, že společnost musí v nejlidnatější zemi světa zvyšovat i výrobní kapacity. 

První dojmy z Apple Watch Series 6: modrá je vážně dobrá

Svou roli zde hraje také dlouhotrvající obchodní napětí mezi Čínou a Spojenými státy. To má paradoxně za následek to, že pro americkou společnost je aktuálně bezpečnější vyrábět elektroniku přímo na čínské půdě, než ji sem dovážet. Kompletaci výrobků s logem Applu pro mimočínské trhy pak bude i nadále stát zejména na taiwanských společnostech, zejména Foxconnu. Ten patří mezi dlouhodobé oblíbence Applu, bez něhož by dodavatelský řetězec Applu zkolaboval. Mezi důležité čínské partnery naopak patří společnosti jako Luxshare nebo BYD. Apple je s kvalitou výroby, stejně jako s výslednou cenou spokojen. Proto tyto firmy dostanou na starosti větší část výrobní produkce nových hodinek a iPadů. 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button