Uniklé nákresy ukazují možnou podobu iPhonu 8. Touch ID se opravdu schová pod displej

Uniklé nákresy ukazují možnou podobu iPhonu 8. Touch ID se opravdu schová pod displej

Uživatel čínské sociální sítě Weibo sdílel na svém účtu možnou podobu chystaného iPhonu 8. Jedná o nákresy, které unikly od jednoho z dodavatelů Applu. Jak už bývá u podobných úniků zvykem, pravost nijak dokázal nelze. Přesto se ovšem jedná o zajímavý pohled na to, jak by tajemný přístroj, který je označován buďto jako iPhone 8 nebo iPhone X, mohl vypadat.

iphone-8-schematic

Nákresy ukazují zařízení s displejem o úhlopříčce 5,8 palců, který, podobně jak v případě nedávno představeného Samsungu Galaxy S8, obklopuje pouze minimální rámeček. Na zadní straně našel své místo duální fotoaparát, který je však na rozdíl od současného iPhonu 7 Plus orientován svisle. Zatímco konstruktéři Samsungu Galaxy S8 přesunuli kvůli absenci rámečků kolem displeje čtečku otisku na zadní stranu, nákresy budoucí vlajkové lodě Applu nic takového neukazují, to znamená, že Touch ID by své místo opravdu mohl najít přímo v displeji telefonu. Tímto nenápadným, ale o to složitějším konstrukčním řešením by Apple svému jihokorejskému rivalovi udal směr.

Stejně tak není na počítačovém renderu vidět ani smart connector, o kterém se v souvislosti s chystaným iPhonem také hovořilo. Samozřejmostí je pak absence 3,5 mm jack konektivity.

Zdroj

Autor

Michal Benatzky
Možná budoucí novinář, fanoušek chytrých zařízení, seriálů, britského humoru a Indie hudby. Když zrovna něco nepíše, projíždí na kole Beskydy a příležitostně studuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.