Novinky

Tesla vydala aktualizaci, která její elektromobily ochrání před vandaly zajistí komfort domácím mazlíčkům

Tesla již delší dobu ukazuje automobilovému průmyslu, že s uvedením nového modelu jeho vývoj rozhodně nekončí. V průběhu celého životního cyklu vydává pravidelné aktualizace, kterými přidává nové funkce a vylepšuje ty stávající. Nedávno uvolněný aktualizační balík se zaměřuje na využití integrovaných senzorů, které mají zpříjemnit každodenní používání.

Prvním a zároveň nejvíce roztomilým počinem je režim “Dog Mode“. Po jeho aktivaci je na palubě udržována konstantní teplota, což majitelé Tesly nejvíce ocení v momentě, kdy nechají ve voze svého čtyřnohého mazlíčka. Na displeji palubního systému se zároveň vykreslí zpráva „můj páníček se brzy vrátí“, která je doplněna informací o aktivované klimatizaci. To má uklidnit případné kolemjdoucí, jenž by mohli mít obavy, že zavřenému psovi či kočce hrozí přehřátí.

Další režim nese název “Sentry Mode“ a jde o pokročilejší formu zabezpečení. Ten lze aktivovat po zaparkování automobilu. Jakmile senzory zaregistrují například osobu, která se o vůz začne opírat, systém to vyhodnotí jako potenciální hrozbu a přepne se do stavu výstrahy. Zároveň započne nahrávání pomoci integrovaných kamer sledujících okolí a zobrazení zprávy na displeji o zahájeném natáčení videozáznamu. Pokud by však došlo k rozbití okna, spustí se Alarm, palubní displej se rozsvítí na maximum a začne hrát hudba na nejvyšší hlasitost. Zaznamená data z kamer a senzorů si pak majitel může stáhnout na USB disk.

Aktualizace je dostupná od včerejšího dne na území Spojených států. Jako první si ji mohou stáhnout majitelé elektromobilu Tesla Model 3, následně se dočká také Model S a Model X (test) s datem výroby od roku 2017 a novější. Kromě zmíněných režimů se dočkala vylepšení také palubní kamera a tradičně došlo na celkovou optimalizaci systému.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close