Novinky

Tesla chystá dalšího trhače asfaltu. Připravovaný pick-up nabídne řadu vychytávek

Přes všechny možné komplikace kolem výroby Tesla Model 3 se automobilka nevzdává a již nyní plánuje další modelovou řadu. Podle dosavadních indicií půjde o pick-up, kterým chce Tesla zacílit na doposud neoslovenou skupinu zákazníků. O oživení diskuze nad chystanou novinkou se postaral samotný Elon Musk, který na Twitteru prozradil několik zajímavých informací. Pick-up od Tesly dostane pohon všech kol a samonivelační podvozek. Při zatížení korby nákladem se tlumiče přizvednou, čímž dojde k udržení stálé světlé výšky. To samo o sobě může pozitivním smyslem ovlivnit chování na vozovce. Na téma jízdních vlastností Musk také oznámil, že máme počítat s „šíleným točivým momentem“. Ačkoli konkrétní údaj neprozradil, tak s ohledem na výkony ostatních modelů Tesly je jasné, že plánovaný pick-up bude dalším trhačem asfaltu.

Pick-up od Tesly bude pořádný macek

Velmi zajímavě zní také informace o integrovaných elektrických zásuvkách. Ty mají nabídnout minimálně srovnatelný výkon jako benzin či naftu spalující generátory. Tuto část výbavy nejvíce ocení například řemeslníci, kterým tak odpadne nutnost s sebou vláčet další vybavení. Co se týče proporcí, připravovaný pick-up nebude žádný drobeček. Údajně má totiž používat základ šasi z tahače Tesla Semi. Podle Muska bude ložná plochy korby natolik velká, že se na ní bez problémů vejde nejprodávanější pick-up na americkém trhu.

Stejně jako všechny modely značky i pick-up dostane do vínku systém kamer a senzorů pro částečně autonomní jízdu. S nejvyšší pravděpodobností se inženýři Tesly uchýlí k dalšímu sdílení komponent, což může výrazně urychlit celkový vývoj. Termín oficiální premiéry zatím oznámen nebyl, ale podle výhledového rámce lze debut očekávat v horizontu dvou až tří následujících let.

Provětrali jsme Tesla Model X 100D. První SUV, co vám dá křídla

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button