Novinky

Tesla byla nařčena z podvádění, když srovnávala Cybertruck a Ford F-150. Musk proto chystá další kolo souboje

Několik dní poté, co Elon Musk představil futuristický Cybertruck, poslal do světa jedno poněkud kontroverzní video. Musk na svůj Twitter pověsil klip, v němž si Ford F-150 a Cybertruck hrají na přetahovanou. S jasnou převahou nakonec vyhrál elektrický pickup od Tesly, který neměl s nejoblíbenějším americkým modelem žádnou práci. Krátce po zveřejnění videa se ovšem objevily názory, podle nichž souboj nebyl spravedlivý.

Řada blogerů poukazovala na zjevné nesrovnalosti, které hrály do karet Cybertrucku. V prvé řadě se zdá, že použitý Ford F-150 měl pouze náhon na zadní kola, zatímco Cybertruck byl čtyřkolka. Tesla si zároveň vybrala „bídnou“ motorizaci s šestiválcem o objemu 2,7 litru, což kromě výkonu znamená také nižší celkovou hmotnost vozu, která při přetahování hraje významnou roli.

Video vzbudilo tolik emocí, že do debaty vstoupil také vědec Neil deGrasse Tyson, který na souboj trucků sdělil svůj názor. Podle něj měla Tesla Cybertruck jasnou výhodu v tom, že je mnohem těžší než Ford F-150. Více váhy na nápravách dává vozu lepší možnosti, jak přenést kroutící moment na asfalt. Diskuze se zúčastnil také viceprezident Fordu, který Muska vyzval k opakování testu. Reakce Muska zněla jasně – „přineste si to, další kolo uděláme příští týden.

Ačkoli to nemusí být na první pohled patrné, divoké počínání Muska kolem Cybertrucku nejsou žádné výstřely do tmy. Tesla si velmi dobře uvědomuje, jak moc jsou američtí zákazníci věrní svým oblíbeným značkám. Konkrétně Ford F-150 patří mezi nejprodávanější automobily na území Spojených států. Pokud bude chtít Tesla uspět, musí být co nejvíce vidět. A to se alespoň zatím daří.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button