Novinky

Tesla představila svou verzi pickupu Cybertruck. Je to obří monstrum

Už nějakou dobu se mluvilo o tom, že americká automobilka Tesla plánuje svou modelovou nabídku rozšířit také o elektrický pickup Cybertruck. Jedná se o vskutku logický krok. Pro Teslu je totiž stále nejpodstatnějším trhem ten domácí a Američané pickupy milují. Například Ford F-150 se v roce 2018 v USA prodal průměrně každou půlminutu. Ač je Ford F-150 absolutní jedničkou, prohání se po amerických prériích také miliony Dodge Ram a Chervolet Silverado.

Tesla Cybertruck: Sci-fi design a pořádná zásoba výkonu

Typického majitele velkého amerického pickupu bychom však mohli taktně označit jako značně konzervativního. Na první pohled by se tak mohlo zdát, že elektrické auto, které pod kapotou nemá 8 válců a z výfuku mu nevychází černý oblak dýmu, jej nebude ani v nejmenším zajímat. Proto na to tentokrát musela jít Tesla trošku jinak. Svůj elektrický pickup tak oblékla do úplně jiného kabátku než svá předchozí auta.

Novinka, která byla představena dnes v noci našeho času, se jmenuje Tesla Cybertruck. Už při prvním pohledu je jasné, že příhodnější název si snad firma Elona Muska ani vybrat nemohla. Jde totiž o monstrum vyrobené z nerezové oceli. V závislosti na dané verzi Tesla slibuje dojezd 400, 480, nebo 800 kilometrů. To je na mnohatunovou obludu vcelku slušné.

Aby Elon Musk ukázal, že nejnovější model jeho automobilky není jen hračka, která má robustně pouze vypadat, pozval si na pódium šéfdesignéra Tesly, který do dveří elektromobilu několikrát uhodil kladivem. Musk poté zažertoval, že karoserie obřího pickupu je v podstatě neprůstřelná. Dále si nová Tesla dala přetahovanou s Fordem F-150 a Porsche 911. Oba souboje vyhrála. Demonstrace odolnosti se ovšem nepovedla v momentě, kdy chtěl Musk ukázat, jak silná jsou okna. Při hození ocelovou koulí se totiž jedno rozbilo.

Koncept iPhonu pro rok 2020 je povedený návrat ke kořenům

Jak už bylo naznačeno, do prodeje půjdou celkem 3 verze Tesla Cybertruck. První s dojezdem 400 kilometrů, zrychlením 6,5 vteřiny. Nejslabší verze má jeden motor a dokáže utáhnout 3,5 tuny. Dostupná bude od částky 39 tisíc dolarů (900 tisíc korun). Střed nabídky tvoří model se dvěma motory, schopností utáhnout 5 tun a zrychlením 4,5 vteřiny.

Na rozdíl od základního modelu má toto provedení náhon na všechna čtyři kola. Cena – v přepočtu 1,1 milionů korun. Vrcholem nabídky poté bude model se třemi motory a těžce pochopitelným zrychlením 2,9 vteřiny. V přepočtu vyjde na 1,6 milionu a na trhu by se měl ukázat až jako poslední. Cybertruck pohodlně usadí šest dospělých lidí. Obří pickup je už nyní možné si předobjednat. Do produkce se ovšem dostane až v roce 2021. Nejdražší verze pak o rok později. Tesla je ale známá tím, že má s termíny problémy. Uvidíme, zda se ji tento podaří dodržet.

Zdroj
TheVerge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button