Novinky

Koncept iPhonu pro rok 2020 je povedený návrat ke kořenům

Je tomu téměř na den přesně dva měsíce, co se začal prodávat nejnovější smartphone z kalifornské dílny (iPhone 11 Pro recenze) a už tady máme první koncept iPhonu pro rok 2020. Ten nevytvořil nikdo jiný, než známý lotyšský designér Ben Geskin, jež je proslulý svými propracovanými koncepty nejen z jablečného světa. Budoucí iPhone podle Bena Geskina kombinuje prvky zaobleného designu z loni představených iPadů s již dva roky zaběhnutou vzhledovou linií iPhonů. V návrzích tedy nechybí typické vykrojení displeje nebo tříčočkový fotoaparát, který Apple představil s příchodem iPhonu 11 Pro.

Takto by mohl vypadat budoucí iPhone 2020

Lotyšský grafik si však pohrává i s konceptem, kterému onen signifikantní výřez úplně chybí. Podle návrhu by takovýto iPhone z čiště subjektivního hlediska vypadal opravdu dobře. Otázkou ale zůstává, kam by se vměstnala infračervená kamerka s Face ID pro rozpoznávání obličeje, proximity senzor (slouží při volání ke zhasnutí displeje telefonu po přiblížení k uchu), reproduktor nebo přední fotoaparát.

Face ID, proximity senzor nebo selfie fotoaparát by mohl být umístěn v úzkém rámečku nad displejem

Ben Geskin sice už v září tohoto roku představil část svého konceptu, ve kterém jsou všechny tyto „součástky“ umístěny v tenkém rámečku nad displejem. Pořád se ale samozřejmě bavíme jen v rámci návrhu a kreslení, které snese vše. Jak by vypadalo finální technické řešení a zda-li je to při současných technologiích vůbec reálné, ví se stoprocentní jistotou zřejmě jen hrstka inženýrů z Cupertina.

AirPods jsou suverénně nejprodávanější sluchátka na světě. Konkurence pouze sbírá drobky po Applu

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button