Novinky

Společnost Hyper představila USB-C hub s integrovanou bezdrátovou nabíječkou

S příchodem první generace MacBooku (recenze) dal Apple jasně najevo, že budoucnost vidí pouze v jediném typu rozhraní. Sázka na USB-C vyvolává mezi uživateli stále rozporuplné pocity, nicméně tak či onak jde o jedinou smysluplnou cestu, jak posunout celý segment vpřed. Za posledních několik let jste si mohli na našem webu přečíst několik recenzí USB-C hubů, mezi nimiž nechyběly modely nesoucí značku Hyper. Tato společnost se velice rychle stala klíčovými hráči na poli USB-C příslušenství, což mimo jiné dokazuje například chytře řešený rozbočovač speciálně navržený pro MacBook Pro (recenze).

Neméně zajímavým dojmem působí rozbočovač HyperDrive 8-in-1 USB-C Hub, který kromě bohaté konektorové výbavy nabízí integrovanou bezdrátovou nabíječku se standardem Qi. Jak už samotný název napovídá, hub disponuje celkem osmi různými typy rozhraní – HDMI, Gigabitový Ethernet, čtečku microSD a SD karet, tři porty USB-A 3.1 a jeden port USB-C umožňující napájení. Pokud jde o bezdrátovou nabíječku, s její pomocí lze dobíjet všechny chytré telefony s technologií Qi. Výrobce se v tiskových materiálech chlubí, že například iPhone X (recenze) lze za pomoci hubu bezdrátově dobít na plnou kapacitu za necelé tři hodiny.

Recenze Hyper USB-C Hub s Thunderbolt 3: na míru šitý MacBooku Pro

Další benefitem je možnost polohování nabíjecí podložky. Je tedy pouze na uživateli, jaký sklon mu bude vyhovovat. Poslední specialitkou je zabudovaný LCD displej, který zobrazuje aktuální stav napětí a proud. Pokud vás HyperDrive 8-in-1 zaujal, můžete využít připravované kampaně na webu Kickstarter. Jestliže se zařadíte mezi první podporovatele, rozbočovač získáte za zvýhodněnou cenu 89 dolarů (přibližně 1 900 Kč).

Recenze HyperDrive Ultimate USB-C Hub: konektorový chorál

Jak správně vybrat USB-C Hub + jedna vychytávka na závěr

Rozhraní USB-C se pomalu začíná objevovat ve stále větším počtu zařízení. Přestože jde o zcela nepopiratelně logický krok vpřed, díky současné situaci na trhu se alespoň v případě notebooků neobejdeme bez nejrůznějších rozbočovačů a redukcí. V tomto videu se proto podíváme na několik USB-C hůbů, které si můžete pořídit.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close