Recenze

Recenze HyperDrive Ultimate USB-C Hub: konektorový chorál

S příchodem MacBooku (recenze) a nové generace MacBooku Pro (recenze) se okamžitě začalo řešit, zda to v Cupertinu už nepřehnali, když vsadili všechny karty na Thunderbolt 3. Ačkoli mám vůči Applu řadu připomínek, v tomto případě jsem se rozhodl zvolit cestu nejmenšího odporu. Píše se rok 2017, tak proč lpět na řadě různých konektorů, když budoucnost má být přeci bezdrátová a všechna data mají proudit napříč cloudovými úložišti. Než se k této vizi stihneme vůbec přiblížit, musíme se spokojit alespoň s tím, že všechny periferie připojované k počítačům nabídnou stejný typ rozhraní. Bohužel i to je stále hudbou značně vzdálenou a proto nezbývá nic jiného, než přizvat na pomoc nejrůznější huby a rozbočovače. 

Za poslední rok jsem otestoval poměrně slušnou řádku nejrůznějších USB-C hubů. Vesměs se vždy jednalo o kompaktní varianty, které příliš nepočítaly s modelem, kdy máte počítač jako pracovní stanici, k níž je stále připojeno několik druhů periferií. Když už jsem narazil na kus, který disponoval všemi potřebnými typy rozhraní, vadila mi jeho ergonomie. Často jsem také narážel na nepříjemné zahřívání, které bylo typické pro všechny typy bez rozdílu značky a designu. Snaha výrobců vměstnat co nejvíce elektroniky na nejmenší možnou plochu, se musela zákonitě projevit. Když už jsem myslel, že má cesta za ideálním USB-C hubem skončí bez úspěchu, objevil se HyperDrive Ultimate USB-C Hub od společnosti Sanho Corporation.

Poradíme vám, jak vybrat správný USB-C Hub

Pokud vlastníte MacBook, MacBook Pro či jiný počítač s USB-C, museli jste na značku Hyper nepochybně narazit. Jejich nabídka rozbočovačů je skutečně pestrá, nicméně až doposud šlo výhradně o modely, které se spíše hodily jako doplněk na jednání. HyperDrive Ultimate je ovšem docela jiná káva. První rozdíl poznáte v okamžiku, kdy hub vybalíte z prodejního balení. Konstrukce už na první pohled působí opravdu velmi bytelně. Plusové body přidávám za precizní zpracování z eloxovaného hliníku. Hub má tvar nízkého kvádru se zaoblenými hranami do něhož jsou zalisovány bočnice s konektory.

Výčet rozhraní je doslova splněným snem všech, kteří hledají ultimativní řešení. Celkem na těle HyperDrive Ultimate hubu naleznete 11 portů. Kromě průchozího napájení získáte HDMI, Mini Display port, Gigabitový Ethernet, 3x USB-A (3.1), čtečku SD a microSD karet, VGA a audio jack. Jde o doslova konektorový chorál, před kterým musí smeknout každý uživatel MacBooku. Během testování jsem ani jednou nenarazil na moment, že bych nemohl některou periferii připojit.

Jedinou výraznější pihou na kráse je podpora přenosu obrazu v rozlišení 4k@30Hz. Osobně bych také uvítal delší kabel, který by mohl být alespoň o čtyři centimetry delší. Poslední ztrátu kytičky připisuji na vrub diody signalizující připojení k notebooku. Ačkoli je skrytá uvnitř hubu a neruší, její modré světlo působí lacině a obecně se nehodí k vzezření prémiového produktu.

Co mě naopak velmi mile překvapilo, je úroveň zahřívání. Mnou nejčastěji používaný setup zahrnuje neustále připojený UltraWide monitor s rozlišením 2560×1080 px, napájecí kabel, reproduktory a další drobnou havěť v podobě SD karet a USB disků. To vše zapojené do jedné malé krabičky, kterou po příchodu připojím jediným kabelem k MacBooku Pro. Prostě paráda!

HyperDrive Ultimate USB-C Hub v porovnání s ostatní konkurencí působí jako pořádný macek. S celkovými rozměry (137 x 77 x 17 mm) se přesto vejde do každé tašky. Díky tomu můžete mít při sobě všechna rozhraní, na která si jen vzpomenete. V mých očích jde o jeden z nejlepších USB-C hubů, který si můžete pořídit. Až na pár drobností jde o splněný sen všech majitelů MacBooků, kteří se musí vypořádat se stále nesjednoceným světem příslušenství.

7.8

Zpracování

8.5/10

Design

8.0/10

Uživatelský zážitek

8.5/10

Cena

6.0/10

Plusy

  • Kvalitní zpracování
  • Výběr ze dvou barevných variant
  • Bohatá nabídka konektorů

Mínusy

  • propojovací kabel by mohl být delší
  • Podpora 4K pouze při 30 Hz

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button