Videa

Poradíme vám, jak vybrat správný USB-C Hub

S příchodem MacBooku (recenze) a následně nové generace MacBooku Pro (první dojmy) nám Apple ukázal, že již nehodlá tolerovat konektorovou diverzifikaci. Všechny karty byly vsazeny na rozhraní Thunderbolt 3, které kombinuje USB-C. Kromě dimenzionální úspory se hlavní výhody nacházejí v univerzálnosti a radikálním navýšení datové propustnosti. Jedním kabelem tak můžete připojit všechny myslitelné periferie a zároveň jej použít pro napájení. Myšlenka je to vskutku líbezná, bohužel trpí jedinou vadou. Výrobci příslušenství přijímají USB-C jen velmi vlažně a stále chrlí své produkty osazené staršími typy konektorů. Pokud tedy patříte mezi majitele nových MacBooků, chtě nechtě se budete muset poohlédnout po redukcích či USB-C hubu, kterým vám do počítače vrátí požadované rozhraní.

Současná nabídka dovoluje vybírat z celé plejády nejrůznějších řešení, v kterých se není lehké zorientovat. Rozhodli jsme se proto otestovat několik nejpoužívanějších hubů, u nichž jsme se primárně zaměřili na praktické zkušenosti. V přiloženém videu se dozvíte, jaký typ hubu se hodí na cestování a který naopak zvolit pro práci v kanceláři. Obecně lze všechny huby rozdělit na dvě základní kategorie – s kabelem a bez kabelu.

Pokud si nechcete ujít naše další videa ze světa moderních technologií, nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho Youtube kanálu GizLife

Řešení využívající přímé zapojení působí elegantním dojmem nicméně je třeba počítat s rizikem vylomení a možností nenávratného poškození MacBooku. Pokud váš počítač stráví většinu času na pevné desce stolu, nemusíte se ničeho obávat. Pokud ovšem pracujete v terénu, je vhodnější zvolit USB-C hub, který se k MacBooku připojuje za pomoci krátkého kabelu. Kromě menšího rizika vytrhnutí oceníte lepší manipulaci se slotem na paměťové karty.

Při výběru nového USB-C hubu vždy trvejte na kovové konstrukci, která zároveň funguje jako pasivní chladič. Vměstnání obrovského množství elektroniky na plochu několika centimetrů čtverečních se logicky projeví někdy až nepříjemným zahříváním. Nejde tak o vadu jako spíš o vlastnost, která je typická pro všechny kompaktní rozbočovače na trhu. Zároveň je dobré se zaměřit na modely od zavedených výrobců a vyhnout se levným kopiím z čínských e-shopů. Příjemným bonusem u většiny nabízených modelů je také možnost výběru barevné varianty, díky čemuž si můžete USB-C hub sladit s vaším MacBookem.

Recenze Hyper USB-C Hub s Thunderbolt 3: na míru šitý MacBooku Pro

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close