Recenze

Recenze Hyper USB-C Hub s Thunderbolt 3: na míru šitý MacBooku Pro

HyperDrive Thunderbolt 3 Hub je kompaktní USB-C rozbočovač, který majitelům nových MacBooků Pro přináší tolik vzpomínanou diverzifikaci konektorové nabídky. Přestože na první pohled vypadá jako většina běžných USB-C hubů, po bližším seznámí zjistíte, že jde o řešení šité přímo na míru pro MacBook Pro. Výrobce totiž využil rozložení postranním portů a rozbočovač vybavil rovnou dvěma konektory.

HyperDrive Thunderbolt 3 přidá MacBooku Pro téměř všechny myslitelné typy rozhraní. Připojením jediného příslušenství tak získáte 2 porty USB-A (USB 3.1), čtečku paměťových karet typu SD a microSD, jeden Thunderbolt 3 (40 Gb/s), USB-C (5 Gb/s) a HDMI s podporou rozlišení 4K (30 Hz), respektive FullHD při 60Hz frekvenci.

Pokud si nechcete nechat ujít naše další videa ze světa technologií, nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho kanálu

Z hlediska zpracování si zaslouží pochvalu kvalitní konstrukce z hliníku. Je až k neuvěření, kolik elektroniky se inženýrům podařilo vměstnat do tak stísněných prostor. Díky tomu po připojení k MacBooku vystupuje jen nepatrně nad okraj základny, což vyvolává dojem, že před sebou máte originální příslušenství, za jehož návrhem stálo vývojové oddělení Applu. Bohužel kompaktní rozměry a absence aktivního chlazení s sebou přináší na první pohled nepříjemné zahřívání celého hubu. Mírnou útěchou může být fakt, že touto nepříjemnou vlastností trpí téměř všechny rozbočovače. Další negativum plyne z nízko umístěné čtečky SD karet, která k snadné obsluze vyžaduje nalezení správného gryfu.

Co naopak potěší, je možnost výběru z odstínu šedé či stříbrné, které věrně kopírují barevné varianty MacBooku Pro. Přestože byl HyperDrive Thunderbolt 3 navržen pro připojení k levé straně notebooku, je možné jej otočit a zacvaknout také do portů na pravém boku.

Po zapojení hubu do počítače se rozsvítí bílá dioda na přední straně, která indikuje úspěšné připojení. Řešení využívající dva Thunderbolt 3 porty působí rafinovaně, nicméně je třeba brát na zřetel fakt, že jednomu z výstupů snížíte přenosovou rychlost na 5 Gb/s a zbavíte ho napájecích schopností. Jinými slovy, pokud vlastníte MacBook Pro bez TouchBaru, nebudete moci zároveň nabíjet notebook a další Thunderbolt 3 příslušenství v podobě monitoru či jiné energeticky náročné periferie.

Za celou dobu testování se Hyper USB-C Thunderbolt 3 choval zcela korektně. Ani při maximální zátěži spočívající v plném obsazení všech dostupných portů jsme nezaregistrovali jakékoli zaváhání. Výrobci se podařilo do malého balení s kolibří hmotností 38 gramů dostat 7 nejpoužívanějších portů, které vystačí většině uživatelů. Pokud patříte mezi majitele MacBooku Pro a hledáte univerzální hub s bohatou konektorovou výbavou, HyperDrive Thunderbolt 3 vás nezklame. Zamrzí pouze vyšší provozní teplota a cena, která se v době psaní této recenze pohybovala nad hranicí 2 500 korun.

MacBook Pro 2017 s Touch Bar: první dojmy, radosti a zklamání

Hyper USB-C Hub s Thunderbolt 3

7.8

Zpracování

9.0/10

Design

8.0/10

Uživatelský zážitek

8.0/10

Cena

6.0/10

Plusy

  • Kvalitní dílenské zpracování
  • Přidá nejpoužívanější porty
  • Barevné varianty

Mínusy

  • Cena by mohla být nižší
  • Zahřívání v zátěži (jde o vlastnost)

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Otázkou je proč se povedlo tolik elektroniky nacpat do tak malýho kusu HW v případě tohohle HUBu a proč to neudělali matlové z Applu rovnou 🙁

    1. Apple jednoduše věří, že budoucnost je bezdrátová a diverzifikace portů není cestou. Bohužel pro uživatele to nyní (a nejbližších) letech bude znamenat “přechodné období”, kdy budou muset vzít na milost redukce a huby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button