Videa

Splněný sen o bezdrátovém reproduktoru: Sonos Move 2 je naprostá pecka!

Kdybych dostal otázku, jak má vypadat ten nejlepší bezdrátový reproduktor, odpověď by zněla následovně. Měl by umět přehrávat přes Wi-Fi i Bluetooth, disponovat odolnou konstrukcí, dlouhou výdrží, ve výbavě by neměly chybět všechny nejmodernější technologie jako je Multriroom či AirPlay, a samozřejmě musí nabídnout kvalitní zvukový projev. Přesně to, a vlastně mnohem víc, splňuje Sonos Move 2.

Již první generace tohoto reproduktoru si mne získala natolik, že jsem si ji pořídil k sobě domu. Když se proto začalo šuškat o nástupci, nemohl jsem se dočkat. Sonos Move 2 si bere ty nejlepší vlastnosti od svého staršího sourozence a navrch přidává řadu příjemných vylepšení.

Nejzásadnější novinkou je stereofonní přednes, původní model uměl hrát pouze mono. To zásadně prospělo zvukovému projevu, který je nyní mnohem čistší a na poměry dané kategorie se může směle řadit k tomu nejlepšímu, co si aktuálně můžete pořídit.

Hraje skvěle, a k tomu dobije ještě váš smartphone

Z hlediska designu se tu prakticky nic nezměnilo. Sonos Move 2 vypadá téměř identicky jako starší verze. Většího rozdílu si všimnete pouze při pohledu na ovládací panel, který převzal z letos představených modelů Sonos Era 100 a Era 300. Striktně funkční design sice nepůsobí kdovíjak honosně, ale má to velice dobrý důvod. Move 2 je reproduktor, u něhož se počítá s tím, že si jej uživatelé budou brát na zahradu či k bazénu. Reproduktor proto nabídne zvýšenou odolnost vůči vodě a dokonce by měl přežít i nějaký ten pád do trávy.

Další výbava zahrnuje také podporu reverzního nabíjení. Skrze USB-C rozhraní si tak můžete z reproduktoru dobít například váš smarphone či jinou drobnou elektroniku. Stejně jako ostatní Sonos repráky také Move 2 se umí napojit na nejrůznějších streamovací služby jako je Apple Music, Spotify a další. Důležitou úlohu hraje technologie Trueplay, která průběžně analyzuje akustiku okolního prostředí a podle toho dynamicky upravuje charakteru zvuku. 

Co všechno Sonos Move 2 umí a proč jej považuji za jeden z nejlepších bezdrátových reproduktorů na trhu, vám prozradím v přiloženém videu. Pokud ale dáváte raději přednost psanému projevu, můžete si přečíst textovou recenzi.

Pokud si nechcete nechat ujít další videa s recenzemi chytrých produktů a baví vás technologická témata, nezapomeňte se přihlásit k odběru na YouTube.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button