Novinky

Škrábání, ohýbání, oheň a pád z výšky: podívejte se, jak iPhone 8 obstál v testu odolnosti

Jakmile se objeví nový model iPhonu, zahraniční youtubeři otevřou své mučírny a začnou s nemilosrdnými testy. Výjimku neudělali ani na kanálu JerryRigEverything, kde se na podobné testování vyloženě specializují. Letošní generace iPhonu 8 přichází s podporou bezdrátového nabíjení, což se promítlo na zadní straně, kterou stejně jako displej kryje odolné sklo. Apple v tiskových materiálech uvádí, že jde o vůbec nejodolnější sklo, na které lze v mobilním světě narazit. Při zkoušce odolnosti vůči poškrábání se objevily hlubší vrypy až s hrotem o tvrdosti 6 na Mohsově stupnici.

Výrazné zklamání se ovšem dostavilo u objektivu fotoaparátu, který má krýt safírové sklíčko. V praxi by to mělo znamenat, že k jeho poškození je nutné použít materiál s minimálně stejnou tvrdostí. Tak se bohužel nestalo a po roce opět vyvstává otázka, jak kvalitní syntetické safíry Apple používá. V minulosti se na toto téma objevily informace, podle nichž se hrot zaryl pouze do antireflexní vrstvy. Při mučení displeje nad plamenem zapalovače se ukázaly výhody LCD displeje, který je schopen částečné regenerace.

Příjemným překvapením je ovšem celková odolnost konstrukce, k jejímuž ohnutí je třeba vyvinout nepřirozeně velkou sílu. Na rozdíl od loňských „sedmiček“ se nekoná odchlípnutí displeje od zbytku šasi či nechvalně proslulá “Bendgate“ s níž se potýkal iPhone 6 a iPhone 6 Plus. JerryRigEverything se zaměřil také na pády z výšky, kde iPhone 8 prokázal skvělé výsledky. První pavouk se po displeji rozběhl až na třetí pokus, přičemž panel stále reagoval na doteky. Z podstaty fyzikálních vlastností skla se nelze spoléhat, že pád z malé výšky se nemusí obejít bez fatálního poškození.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button